Keskaja Päevad viivad külastajad Tallinna vanalinnas ajarännakule

Tallinna keskaja päevad
Tallinna keskaja päevad Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

8.-11. juulini toimuvad taas Tallinna vanalinnas Keskaja Päevad. Raekoja platsil on Meistrite Turg kauplejate ja meistrikodadega. Kolme päeva jooksul astuvad üles muusikud ning tantsijad lähedalt ja kaugelt. Keskaja päevad saavad avapaugu keskaegse rongkäiguga.

Avarongkäik saab alguse 8. juulil, neljapäeval kell 17.00 Viru väravate juurest ja seejärel toimub avatseremoonia Raekoja platsil. Rongkäiguga oodatakse ühinema kõik keskaegses riietuses inimesi.

Keskaja Päevade südameks on Meistrite Turg Raekoja platsil, samas pakutakse linnarahvale meeleolukaid kontserte ja keskaegset meelelahutust ja kõhutäidet.

Keskaja külas Harju tänaval tegutsevad keskaegsed meistrikojad ja õpitoad, mängitakse keskaegseid mänge, tegutseb väike rüütlikool, õpetusi jagavad mõõgavõitlejad ja rõivameistrid, liikumas on katkutohtrid. Lisaks on kohal puusepad, ehitusmeistrid ja seletust saab küsida keskaegse elu-olu kohta.

Raekoja platsi laval eeskava neljapäevast laupäevani kell 12–17, pühapäeval kell 12-16. Turg avatud neljapäevast laupäevani kell 10-18, pühapäeval kell 10-17.

Reedel

Kell 18: Jaak Juske kutsub Keskaja Päevade raames linnarahvast avastama Tallinna vanalinna põnevaid kummituslugusid. Kogunemine Jaani kiriku ees, Vabaduse väljakul.

Laupäeval

Kell 12: Revali Turniir Niguliste mäel Mõõgavõitlejad selgitavad parimaid. Ajaloolise mõõgavõitluse klubi Nordburg.

Kell 19: Hopneri Maja Dieles Rondellus "Kui õhtul laulab ritsikas" Armastus- ja linnulaulud keskajast ja renessansist.

Täpsema kava ja ülevaate Keskaja Päevadel toimuvast saab ürituse kodulehelt.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: