Suurejoonelist võimlemispidu saab jälgida ka ETV vahendusel

Pühapäeva õhtul algab Tallinnas A. Le Coq Arenal suurejooneline võimlemispidu "Kingitus", kus astuvad üles 2500 võimlejat üle 14 Eesti maakonna. Pidu saab pühapäeval, 4. juulil kell 18.45 vaadata ka ETV-st.

Iga viie aasta järel toimuv traditsiooniline võimlemispidu ühendab harrastusvõimlemise kaudu nii algajad kui ka edasijõudnud. Täna õhtul astuvad tuhandete pealtvaatajate ette eliitvõimlejad, akrobaadid, rahvatantsijad, koolide ja lasteaedade rühmad, Kaitseliidu noored ja isegi lapsevanemad beebidega.

Võimlemispeo pealavastaja Kai Esna lausus, et võimlemispidu onkingitus Eesti Spordiseltsi Kalev 120. aasta sünnipäevale ja kõikidele võimlejatele, kes tunnevad rõõmu liikumisest. "Peol esinejad on järjekindlalt harjutanud oma kavasid ja seda ka keerulises olukorras kevadel, kui tunnid toimusid näiteks veebi vahendusel või välitingimustes lausa miinuskraadidega. See ootusärevus ja positiivne emotsioon peegeldub ka võimlejate kavadest," sõnas ta.

Esna sõnul toidavad ja arendavad võimlemispeoks loodud massvõimlemiskavad igapäevaselt koolide võimlemistunde, ringitunde ning spordiklubide treeninguid. "Harrastusvõimlemise mõte on tekitada võimlejates heaolutunne, aidata luua sotsiaalseid sidemeid ning toetada kehalist võimekust ja vastupanu," selgitas ta.

Võimlemispidu korraldab Eesti Spordiselts Kalev. "Koos korraldajate ja rühmajuhtidega lööb võimlemispeo toimumises kaasa ligi 3000 inimest. Kahtlemata on see olnud suur väljakutse, kuid mitte ületamatu. On väga hea meel tõdeda, et nii paljudele inimestele on võimlemispidude traditsioon läinud südamesse ja selle toimumise nimel ollakse valmis pingutama," ütles võimlemispeo peakorraldaja Lembe Laas.

Eesti Spordiselts Kalev korraldab üle-eestilist võimlemispidu kuuendat korda. Võimlemispeo muusikaline juht on Toomas Voll. Pidu juhib ja lõpulaulu laulab Mart Müürisepp. Rohkem infot võimlemispeo kohta leiab võimlemispeo kodulehelt

Ülekanne võimlemispeolt algab ETV-s kell 18.45.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: