Autovabaduse puiestee lavadel astuvad teiste seas üles Anett ja Miljardid

Anett
Anett Autor/allikas: Johanna Adojaan

Autovabaduse puiestee kahel laval astuvad kuu aja jooksul üles Anett, Miljardid, Inger, Erki Pärnoja, Uku Suviste, Voldemar Kuslap, Reet Linna ja paljud teised Eesti artistid. Kogu ürituse vältel toimub mitmeid töötubasid, kontserte, spordisündmusi.

Autovabaduse puiestee avab reedel, 9. juulil rokkooper "Johnny" kontsert ning tule-show. Avanädalavahetusel toimetab meisterdamispaviljonis Eesti Rahva Muuseum, toimuvad Sisevete festivali töötoad, avatakse Briti saatkonna näitus "6 kuubikut veesilma lähedal", esinevad akrobaadid ja puhkpillimängijad. Pealava kontserdisarja "Tartu 2024 esitleb" avab laupäeval, 10. juulil Erki Pärnoja, Emajõel musitseerib aga Estraadiraadio.

Muusikat kuuleb Autovabaduse puiesteel kogu kuu jooksul kuuleb. Pühapäevadel on musitseerimas kõik suuremad Tartu linna puhkpilliorkestrid: Tartu Saksikoor, PO (puhkpilliorkester), PO Popsid, PO Tamme, lisaks noor kollektiiv Chills. Klaasipärlimängu festival toob kohapeale trummi-show Reigo Ahvena ja Peeter Vähi ning enam kui saja trummiga. Kolm kontserti annab E STuudio koori- ja tantsukool ning koos Olav Ehalaga esineb Tartu Noortekoor (viipetõlkega). Artistid astuvad üles ala keskele paigutatud veelaval ja Vabaduse puiestee turupoolses otsas asuval pealaval. Teiste hulgas esinevad Svjata Vatra, Anett ja Miljardid.

"Tartu 2024 esitleb" pealava muusikaprogramm:

10.07 Erki Pärnoja bänd ja DJ-d Kersten Kõrge ja Heidy Purga;
17.07 Maailmamustrite pidu;
24.07 Happy Big Band & Uku Suviste ja solist Leedust, õhtu lõpetavad DJ-d Leedust;
31.07 Kangelased ja Ultradisco (FI);
7.08 Bashmenti pidu.

"Tartu 2024 Puiesteemuusika" kontserdid:

15.07 Inger;
22.07 Argo Vals;
29.07 Jaan Pehk (viipetõlkega);
5.08 Valter Soosalu.

Kolmel esmaspäeval saab käia puiesteel seltskonnatantse õppimas ja neid neljandal esmaspäeval PO Popside saatel kinnistada. Tantsutunde annavad Eesti tantsuõpetajate liidu treenerid. Lisaks saab vaadata ja õppida rahvatantsu Tartumaa rahvatantsujuhtide liidu ja folklooriansambli Maatasa juhendamisel. Samuti saab tantsida Ladina-Ameerika rütmide saatel ja vaadata Tartu tantsustuudiote etteasteid. Eakate tantsuõhtud toimuvad elava muusika saatel, tantsumeeleolu aitavad luua Voldemar Kuslap, Reet Linna, Tõnu Raadik, Sirje ja Rein Kurg.

Alalt leiab ka meisterdamisvõimalusi, mida viivad mitmete teiste kõrval läbi linna muuseumid, loodusmaja ja rahvusarhiiv. Toimub heategevuslik kunstioksjon nelja kunstniku töödele, mis on valminud kohapeal. Filmiprogrammi eest vastutab Elektriteater ning osad filmid on nii vaegkuuljate subtiitrite kui ka kirjeldustõlkega.

Autovabaduse puiesteelt algavad kuuel korral eakate kõnniringid üllatuskõndijatega, kel jalutuskäikudeks varuks kultuuri ja muud teemad. Lastele luuakse kümmet Tartu maamärki tutvustav orienteerumisrada. Terviseteemasid aitavad pilti tuua Tartu tervishoiu kõrgkool ja Eesti arstiteadusüliõpilaste selts. Külla tuleb ka värskelt sisustatud kuulmisbuss.

Autovabaduse puiesteega paralleelselt toimuvad südalinnas Emajõe Riviera kontserdid, maitsetest ja muusikast tulvil Rüütli rist ning Elektriteatri kinoõhtud Pepe'se suveaias. Autovabaduse puiestee lõpus toimub 6.--8. augustini Tartu toidu- ja veinifestival. Kogu programmiga saab tutvuda Autovabaduse puiestee ajal Tartu linna kodulehel.

Autovabaduse puiestee on külastajatele avatud 9. juulist 8. augustini pühapäevast neljapäevani kuni kell 22, reedel ja laupäeval kuni kell 00.30.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: