USA koomiku lavastus "Eesti räppariks saamine" käsitleb eestlasi ja kohtingukultuuri

Rachman Blake
Rachman Blake Autor/allikas: pressimaterjalid

USA koomiku Rachman Blake uus komöödialavastus "Eesti räppariks saamine" käsitleb eestikeelseid fraase, siinsete inimeste eripärasid ja kohtingukultuuri.

Rachman Blake on üles kasvanud New Jerseys, USA-s. Euroopasse kolis ta 2016. aastal ning Eesti komöödiafännid võivad Blake'i teada tema eelmise tüki "Story Party Tallinn | True Dating Stories" kaudu. Lavastusse "Becoming an Estonian Rapper" ehk "Eesti räppariks saamine" on Blake põiminud eestikeelseid fraase, siinsete inimeste eripärasid ja kohtingukultuuri.

"Olin just olnud Euroopas tuuril, kui äkitselt läks maailm koroona pärast lukku ja ma jäin Eestisse lõksu. Alguses see masendas mind väga, aga siis leidsin endale kaaslase, kes viis mind Eestit avastama. Reisisime Viljandisse, Saaremaale, Pärnu, Tartu, Narva, avastasime Eestimaa loodust ja see hämmastas mind."

"Eesti on väga kaunis paik ja mulle meeldib ka eesti keel, mis pakub nii palju põnevaid metafoore ning võrdlusi," räägib Blake, miks ta hetkel naudib Eestis koomikuna tegutsemist. "Ütleme nii, et see on ka väga hea keel nii-öelda dirty talk'iks. Kas pole geniaalne võrdlus: sa oled märjem kui kevadine raba. Nii ma kirjutasingi siin olles mõned eestikeelsed räpilood, mille kaudu ise ka keelt paremini õppida."

Rachman Blake'i uut šõud saab näha Tallinnas Heldekese lokaalis  1., 2., 3., 8., 9 ja 10. juulil, järgmised etendused septembris ja oktoobris.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: