Rakvere Funkfestil taaselustatakse Genialistide muusikat

Robin Juhkental
Robin Juhkental Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Rakvere Vallimäel toimub 24. juulil Rakvere Funkfest 2021, mille raames on kokku kutsutud Genialistide tribüütbänd. Solistidena löövad kaasa Robert Linna, Robin Juhkental jt.

Kontserdil esitatakse Genialistide legendaarseid lugusid, nende hulgas "Anna mulle end", "Täna ma ei skoori", "Leekiv armastus" jpt. Lisaks Linnale ja Juhkentalile astuvad üles ka lauljad Karl Vilhelm Valter, Maria Kallastu ja Marta Lotta Kukk. 

Festivali peakorraldaja Johannes Pihlak loodab, et taolised muusikalised eriprojektid saavad Rakvere Funkfestil traditsiooniks: "Ideid on olnud mitmeid, kuid otsustasime esimesel aastal just Genialistide tribüüdi kasuks, kuna keskendume sel aastal kodumaistele artistidele ning Genialistide panus Eesti funki ja bändikultuuri on midagi absoluutselt hindamatut."

Kui nüüdseks on enamik Genialistide loomingut voogedastusplatvormidel rahvale kuulatav, siis leidub ka selliseid lugusid, mida justkui polegi kusagilt kuulata. Üks sellistest on ka Rakvere Funkfestil esitusele tulev singel "Mööda poode", mida internetiavarustest ei leia ning mille füüsilisi koopiaid on avalikes raamatukogudes vaid üksikuid. 

Funkfestil astuvad lisaks Genialistide tribüütbändile üles mitmed live-bändid, kelle hulgas on Lexsoul Dancemachine, Gram-Of-Fun, eestikeelse funki edendaja Arg Part ja alternatiivse funki meister Kenors. 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: