Rein ja Ikevald Rannap taaselustasid Ruja loo

Rein Rannap ja Ikevald Rannap
Rein Rannap ja Ikevald Rannap Autor/allikas: Kristjan Lepp

Ikevald Rannap, artisti nimega Ike Rann, andis välja oma töötluse isa loost "Inimene õpib", mille Ruja avaldas esmakordselt 40 aastat tagasi. Rein Rannap aitas kaasa uustöötluse lõpufaasis.

Tegemist on üle pika aja esimese eestikeelse looga Ikevaldi repertuaaris ning selle teeb eriliseks seegi, et ta isa on loo meloodia, mida nüüd küll on muudetud, autor. 

Rein Rannapi esituses kõlab loos krutskitega klaverisoolo.

"Soolo väljamõtlemine võttis pisut aega, sest tahtsin, et see oleks eriline ning et minu osavõtt salvestusest oleks ikka põhjendatud. Lõpuks lähtusime loo aluseks olnud Ott Arderi lasteluuletuse ideest: õppimisest. Sooloks jäetud 20 sekundisse on lavastatud konflikt klaveriõpetaja ja õpilase vahel. Peale soolo ma midagi muud ei puutunud: kõik jäi nagu Ikevald oli juba salvestanud. Olen uhke poja üle: see on väga julge ja särav tõlgendus!" ütles Rein.

Lugu on salvestatud Ikevaldi bändiga Ike Rann. Jaan Varts mängib kitarri, Valdur Viiklepp basskitarri ning Sten Loov trumme. 

"Mingis mõttes võiks öelda, et see on üks keerulisemaid salvestusi, mida siiani olen teinud, sest tegemist on esimese looga, mille kaasprodutsent olen ning tahtsin anda endast parima," sõnas Ikevald.

Loo aitas produtseerida Ikevaldi hea sõber Tõnis Noevere, kes on rokimaailmas lisaks muule tuntud ka kui Metsatöllu trummar.

Ikevald ja Rein on varem vaid korra lava jaganud ja seda 2018. aastal, kui Reinul täitus 50 aastat lavadel esinemistest. Selle auks korraldati autorikontsert, mis toimus Alexela kontserdimajas koos Eesti parimate lauljatega.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: