Tartu läheb suvele vastu värvika ürituste kavaga

Autovabaduse puiestee Tartus 2020. aasta suvel
Autovabaduse puiestee Tartus 2020. aasta suvel Autor/allikas: Maanus Kullamaa

Tartus toimub selle suve jooksul mitmeid traditsioonilisi üritusi, mis eelmisel aastal koroonapandeemia tõttu edasi lükkusid. Juunis saab tähistada linna päeva, juulis vallutab linnasüdame Autovabaduse puiestee ja augustis rõõmustab toidugurmaane toidu- ja veinifestival.

"Hea meel, et linlased saavad suvel osaleda paljudel oodatud sündmustel, mis eelmisel aastal koroonaviiruse piirangute tõttu ära jäid," ütles Tiigi seltsimaja direktor Maris Peebo. "Kuna ülipopulaarne hansalaat toob aga igal aastal südalinna korraga ligi kümme tuhat inimest, ei ole üritust koroonaviiruse levikust tingitud piirangute tõttu võimalik korraldada. Tartu Turu vahendusel püüame pakkuda võimalusi avaturul ja Autovabaduse puiesteel kauplemiseks." 

29. juunil tähistatakse Tartus väiksemamahuliste üritustega linna päeva, nautida saab ooperisümbiooside etendusi, antakse üle Tartu medalid ning tunnustatakse kultuurimetseene. Sel aastal ulatub Tartu linna päeva programm ka 10. augustile, kui toimuvad Eesti autorite raamatulaat ja Raekoja platsi galakontsert, kus saab lisaks Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi kirjutatud uhiuue lühiooperi esmaettekandele kuulata ka armastatud ooperiaariaid. 28. juunil toimub Tartus kuldpulmapaaride vastuvõtt ning 15. ja 28. juunil jagatakse hõbelusikaid väikestele tartlastele. 

9. juulist 8. augustini rõõmustab linlasi ja Tartu külalisi Autovabaduse puiestee, mis tuleb sel aastal veelgi põnevama kultuuriprogrammiga, disaini- ja käsitööturgudega ning linnaruumi elavdavate tegevustega nii Vabaduse puiesteel kui ka kesklinna pargis. 

28. juulist 25. augustini saab nautida Emajõe suvekontserte. 6-8. augustini toimub Tartu toidu- ja veinifestival, kus toidunautlejateni tuuakse nii Lõuna-Eesti väiketootjate, tänavatoitlustajate kui ka kohalike pop-up restoranide parimad pakkumised ning ainukordne gurmeeõhtusöök.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: