X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

ETV tähistab lastekaitsepäeva tunnustusürituse ja heategevusliku Pardiralliga

Teist aastat järjest saab heategevuslikule Pardirallile kaasa elada ETV vahendusel. Veel enne seda vahendab ETV erilisi hetki tunnustusürituselt "Lastega ja lastele".

Eesti vähihaigete laste vanemate liidu poolt ellu kutsutud heategevuslikule Pardirallile saavad teisipäeva õhtul kaasa elada televaatajad üle Eesti. Kõik 15 247 Pardiralli part-sportlast on endale toetaja leidnud ja asuvad võidu sõitma Kadrioru pargis, kus nende mõõduvõttu kommenteerib Gaute Kivistik. Vannipartide võiduujumisega soovitakse tõsta teadlikkust vähihaigete laste ja nende vanemate olukorrast ning pakkuda tuge peredele, kes raske haigusega silmitsi seisavad.

"Pardiralli on kaheksa aasta jooksul aidanud sadu vähihaigeid lapsi ja nende vanemaid. Hoolimata selja taha jäänud keerulisest aastast, tõestasid head inimesed ja ettevõtted taas, et headus mahub nii paljude südamesse," ütles Eesti vähihaigete laste vanemate liidu juht Kaili Semm.

"Me oleme liigutatud kõigi Pardirallile kaasaelajate soovist aidata vapraid väikeseid kangelasi nende elu raskeimal teekonnal. Just nagu pardikesed hakkavad täna õhtul finiši poole võidu ujuma, aitab Pardiralli lapsi ning nende peresid lootusrikkalt homsesse," lisas ta.

Heategevuslik otsesaade algab ETV-s kell 19.30 koos saatejuhtide Margus Saare ja Anna Pihliga. Paljude perede jaoks keerulist ja emotsionaalset teekonda, mis saab alguse vähidiagnoosist, aitavad mõtestada inimesed, kel haigusega otsene kokkupuude. Saates avavad oma lugu vähihaigete laste lähedased, arstid ja psühholoogid. Muusikalist kosutust pakuvad Saara Pius ja Toomas Uibo ansambliga ning lustlikkust lisavad võimlemisklubi Janika tantsijad. Vähihaigeid lapsi saavad toetada ka televaatajad helistades saates näidatud annetusnumbritel.

Pardirallile eelnevalt, kell 18.45 vahendab ETV kohtumisi ja mõtteid tunnustusürituselt "Lastega ja lastele". Juba kaheksandat korda avaldavad Vabariigi president ja õiguskantsler tänu neile inimestele ning organisatsioonidele, kes on oma tegevusega seisnud laste ja noorte heaolu eest.  Presidendi roosiaias toimunud tunnustusürituse toovad vaatajateni saatejuhid Johannes Tralla ja Grete Kuld.

"Lastega ja lastele 2021" on ETV-s 1. juunil kell 18.45, otseülekanne Pardirallilt algab kell 19.30.

Vikerraadio lisab 1. juunist eetrisse taas "Laste ööülikooli" sarja. Lastekaitsepäeval kõlab kell 18.45 raadioeetris Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaidi vestlus loodushoiu teemadel.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: