ERR-i telekanalite suvi tuleb sportlik, mänguline ja täis toredaid kohtumisi

Rahvusringhäälingu telekanalid ETV, ETV2 ja ETV+ toovad sel suvel vaatajateni haaravad spordivõistlused eesotsas jalgpalli Euroopa meistrivõistlustega, suviselt meeleolukad omasaated ja kireva hankeprogrammi.

ETV hommikuprogramm "Terevisioon" äratab vaatajaid kuni 18. juunini ja viimases saates minnakse suvele vastu Aasta külast. Juuli keskpaigas stardivad ETVs värske energiaga "Eesti mäng" ja "Ringvaade suvel", mida juhivad Anna Pihl, Jüri Muttika ja Hannes Hermaküla.

Telesuvi saab juunis alguse mitme värske portreesaatega ja sarjadest naasevad ekraanile menukite uued hooajad. Spordisõprade pidupäevad algavad 11. juunist, sest ETV, ETV2 ja ETV+ koos spordiportaaliga vahendavad kõiki jalgpalli Euroopa meistrivõistluste mänge. Veel enne seda saab ETV2 ja ETV+ vahendusel kaasa elada jäähoki maailmameistrivõistlustele.

Iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva tähistamist alustame väärikalt, mil näitame intervjuusarja "Jah, härra peaminister", mis on esimene ja ainus kord, kus kõik iseseisvunud Eesti valitsenud peaministrid räägivad kõige värvikamad lood oma riigi juhtimise ajast. Eetrisse jõuab intervjuusari juuni keskpaigast. Suve lõpus näitame aga rikkalikku eriprogrammi, suurejoonelisi kontserte ja haaravaid ajaloomeenutusi.

Värsked portreesaated ETV-s ja ETV2-s

Eesti kultuuritegelaste sünnipäevade puhul jõuavad ETV ja ETV2 ekraanile värsked kohtumised, neist esimesena Sepo Seemani 50. sünnipäeva puhul valmiv portreesaade. Tulemas on kohtumised Enn Eesmaa, Guido Kanguri ja Ain Angeriga, uue autorisaatega Üllar Jörbergist tuleb ekraanile Vahur Kersna.

"Üllar Jörbergi armastus" - Vahur Kersna autorisaade 8. juunil ETVs

"Sepo 50" - ETV2s 30. mail, ETVs 4. juunil. Sepo Seemaniga vestleb 50. sünnipäeva puhul Anu Välba.

Sepo Seeman ja Anu Välba Autor/allikas: ERR

"Kutsutud külaline. Enn Eesmaa" - ETVs 7. juunil. 75. sünnipäeva tähistava Enn Eesmaaga vestleb Urmas Vaino.

"Kutsutud külaline. Enn Eesmaa" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

"Guido Kangur. Elu ilusaim aeg" - ETV2s 9. juunil, ETVs 10. juunil. 65. sünnipäeva tähistava Guido Kanguriga kohtub Andrus Vaarik.

"Guido Kangur. Elu ilusaim aeg" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

"Ain Anger. Väikesaarelt maailma tippu" - ETVs 17. juunil. 50. sünnipäeval eel vestles Ain Angeriga Karmel Killandi. 

Ain Anger 50 Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Erisündmused ETV-s

ETV vahendab televaatajatele suve tähtsamaid sündmusi, mis kulmineeruvad Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäevale pühendatud erikavaga augustis. Juuni esimesel nädalal toob ETV rõõmu "Pardiralli" ja Lastekaitsepäeva erikavaga 1. juunil ning riiklike teenetemärkide üleandmisega 4. juunil.

"Lastega ja lastele 2021" – 1. juunil kell 18.45 

  • Erisaade tunnustusürituselt, millega Eesti Vabariigi president ja õiguskantsler avaldavad tänu neile inimestele ning organisatsioonidele, kes on oma tegevusega seisnud laste ja noorte heaolu eest. Kokkuvõtte tunnustusüritusest teevad saatejuhid Johannes Tralla ja Grete Kuld.

"Pardiralli" – 1. juunil kell 19.30 

  • Heategevuslikud vannipardid stardivad suurejoonelise otseülekande ajal ja võiduujumist kommenteerib Gaute Kivistik. Saatejuhid on Anna Pihl ja Margus Saar.

"Eesti tänab. Riiklike teenetemärkide üleandmine" – 4. juunil kell 21.35 

  • Eesti Vabariigi 103. sünnipäeva puhul sai 152 tublit ja pühendunud inimest riikliku teenetemärgi ning nüüd on president Kersti Kaljulaidil hea võimalus neid Kadriorus isiklikult tänada ja igaühele tunnustus üle anda.

Suve keskpaigas toob ETV vaatajateni särtsaka võimlemispeo 4. juulil ja juba klassikaks saanud Vanemuise sümfooniaorkestri kontserdi Kassitoome orust 1. augustil.

Draamasarjad ETV-s

ETV rõõmustab sel suvel vaatajaid mitme uue sarjaga, aga ka aegumatute lemmikutega nagu näiteks "Downton Abbey". Ekraanile naasevad uute osadega ka mitme hittsarja, nagu "Pulss", "Charité" ja "On meie aeg", uued hooajad.

"Downton Abbey" – alates 31. maist,  enne 18.30 "Aktuaalset kaamerat" E-R 

  • Maailmakuulus ajastusari krahviperekond Crawleyde ja nende teenijate elukäigust.

"Armastuse laps" – alates 1. juunist, õhtuti E-N 

  • Tunneteküllane Austraalia draamasari viib kuuekümnendate murrangulisse lõppu, kus peategelaste elud põimuvad Kings Crossi sünnitushaiglas, vallaliste emade kodus, kuhu saadetakse rasedaks jäänud alaealised, ja Darlinghursti pöörastel tänavatel.
Armastuse laps S1 

"Vaga vesi" – alates 6. juunist pühapäevaõhtuti, kaks osa järjest 

  • Kodumaine krimidraama, mis käsitleb moodsa maailma väljakutseid ja keerulisi peresuhteid. Peategelasi kehastavad Anna Sergeeva ja Veikko Täär, Elina Masing ning Miika Pihlak. Kõrvalosades teevad kaasa Riho Kütsar, Rain Simmul, Jekaterina Kordas, Ireen Kennik jt.

"On meie aeg" – alates 12. juunist

  • Rootsi draamasari Löwanderite pererestorani ja sellega seotud inimeste saatusest läbi aastakümnete.
On meie aeg e3 

Suve jooksul lisandub kavasse "Ljudmilla Gurtšenko", tuntud vene näitleja ja laulja Ljudmila Gurtšenko elulool põhinev draamasari. Tulemas on Soome menusarja "Pulss" uued osad ning Saksa haiglasarja "Charité" värske hooaeg. 

ETV2 suvekava

ETV2 on juunis ja juulis jalgpallilainel ja sisustab õhtud tundideks jalgpallistuudio ning otseülekannetega mängudest. Veel enne suurt jalgpallisuve vahendab ETV2 jäähoki maailmameistrivõistluste mänge, mis kulmineeruvad finaaliga 6. juunil.

Spordi kõrval pakub ETV2 portreesaateid ning kirevat valikut sarjadest, mängufilmidest ja dokumentaalfilmidest. Nii jõuavad suve jooksul esmakordselt tele-ekraanile näiteks Saksa hittsari "Babülon-Berliin" ja Soome-Tšiili ühistööna valminud "Nähtamatud kangelased". Taas leiavad tee ekraanile ka kvaliteetsarjad "McMaffia", "Kaardimaja", "Patrick Melrose" jpms.

Dokumentaalfilmide sõpru ootavad suvel ees aga Pärnu Filmifestivali silmapaistvad linateosed.

Vaatamist jagub läbi suve ka lastele. ETV2 ekraanile jõuavad laste lemmikud animasarjad ning nädalavahetustel lastefilmid. Suvised laupäeva hommikud toovad ETV2 kavasse nostalgilised vene multifilmid. ETV2 lasteprogramm alustab igal hommikul kell 7.00 ja pärastlõunane kava argipäeviti kell 15.30 ja nädalalõppudel kell 17.

ETV+ suvekava

Ka ETV+ on suve alguses sportlikult meelestatud, sest vaatajateni tuuakse täismahus nii jalgpalli Euroopa meistrivõistlused kui ka jäähoki maailmameistrivõistlused.

Vaatajatelt möödunud suvel palju positiivset vastukaja saanud "Suvestuudio" alustab 5. juulil ja  koos saatejuhtidega vahendatakse tegemisi Eestimaa suvest, muusikast ja kõrvuti nii päevakajalistest kui ka meelelahutuslikest teemadest. Saadet juhivad Andrei Titov, Elena Solomina, Ilja Nartov, Olga Ivanova, Maxim Milovanov.

Õhtutesse lisavad vürtsi sarjad ja filmid, nii alustab näiteks 31. maist algusest peale kultussari "Twin Peaks" ja 1. juunist Venemaa draamasari "Kamenskaja".

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: