Aasta küla 2021 kandidaat: Metsküla

Põhja-Sakala vald, Metsküla. Elanikke 162. Aastast 1583.

Metskülas on heade mõtete ja tegudega kokkuhoidev kogukond. Traditsiooniks on saanud talgupäevade ja iga-aastaste meeleolukate jaaniõhtute korraldamine.

Enam pole kooli, poodi ega rahvamaja, kuid on avalikus kasutuses oleval maa-alal vabatahtliku koostöö ja annetuste toel valminud varjualune, uhke külakiik, laste mänguala ja korvpalli mänguplats.

Metsküla on looduskaunis, heakorrastatud, erilise auraga paik, kus on hea elada ja lastel kasvada. Paljude inimeste kodud on leidnud tunnustust valla kauni kodu konkurssidel, kaks talu on saanud ka Eesti Vabariigi presidendi tunnustuse.

Metsküla hoiab oma rikkalikku ajaloo- ja kultuuripärandit. Tänu kodu-uurijate (Endel Rösler, Vaike Birk, Leonhard Pruus, Ako Luts) tegevusele on kogutud hulgaliselt materjale, millest ammutada teadmisi minevikust ja mõtestada olevikku. Neid materjale kajastatakse alates 1995. aastast külalehe "Metsküla elu" vahendusel.

 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: