Kihlveokontor: Itaaliast sai Eurovisiooni uus võidusoosik

Måneskini teine lavaproov Eurovisioonil
Måneskini teine lavaproov Eurovisioonil Autor/allikas: EBU / ANDRES PUTTING

Betsafe'i ennustusportaali analüütikute hinnangul on enne laupäevast finaalvõistlust Eurovisiooni ennustatav võitja Itaalia esindaja Måneskin looga "Zitti e buoni".

"Kui enne Rotterdamis toimunud poolfinaale ennustati Eurovisiooni lauluvõistluse võitjaks Prantsusmaad lauluga "Voilà", siis nüüd on võidusoosik hoopis Itaalia. Nende võistlusloo "Zitti e buoni" tõenäosuseks tänavune Eurovisioon võita on Betsafe's 23%, järgnevad Prantsusmaa 20 ja Malta 12,7 protsendiga," sõnas Betsafe'i analüütik Ivan Špol.

Tema sõnul on esiduo võiduvõimalused jätkuvalt väga tasavägised, mis tähendab, et esikoha pärast võib minna tihedaks rebimiseks ning ennustused muutuda veel minuteid enne laupäevase finaali algust.

Kui varasematel aastatel on ennustused finaali eelsetel päevadel püsinud võrdlemisi samad, siis tänavu paistavad silma nii mõnedki muutused

"Koefitsiendid võivad muutuda peale poolfinaalide esitlusi, sest nende arvutamisel võetakse arvesse kümneid erinevaid aspekte – etteastet, fännide eelistusi, meediakajastust ja isegi koroonateste ning poliitilist olukorda. Tänavu on roteerunud nii ennustatava esikolmiku riigid, kui toimunud mõned suuremad muutused ka tabelis üldiselt," sõnas Špol.

Näiteks on oma positsiooni parandanud Ukraina esindaja Go_A ning märgatavalt paremale kohale ennustatakse ka Soome eest lavale astuvat Blind Channelit. Betsafe'i ennustustabelis on peale poolfinaale aga langenud näiteks Venemaa, Leedu ja Bulgaaria võistluslood.

Eurovisiooni finaal toimub 22. mail.

Itaalia lugu saab kuulata siit:

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: