Koolitants 2021 toimub ekraanidel ja lavadel üle Eesti

Koolitants 2021
Koolitants 2021 Autor/allikas: Pressimaterjal

Laste ja noorte tantsuloomingu festival Koolitants alustab hooaega tantsunoortele ja -õpetajatele suunatud veebinaride sarjaga. Hiljem algavad virtuaalsed maakondlikud tantsupäevad, kus esinevad tantsukoolid üle Eesti. Päevi juhib Inger.

"Viimane aasta on näidanud, et niimoodi nagu tavaliselt, me harjumuspäraseid asju enam teha ei saa," ütles Koolitantsu uuendatud formaadi kohta peakorraldaja Raido Bergstein. Ta lisas  et sellest hoolimata on Koolitants ikka ja endiselt just see tantsulava, kuhu noored tantsijad oma loovuse ja liikumise piire avardama on oodatud, seega ei jää Koolitants tulemata.

"Virtuaalsed tantsupäevad on traditsiooniliselt koostatud maakondade kaupa ning neist leiab lisaks ka tantsuvaldkonna tunnustatud tegutsejate tagasiside ja kokkuvõtted. Virtuaalsetel tantsupäevadel kuulutab eripreemiad välja Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortest tantsijatest koosnev žürii ning festivali kunstilised juhid Linnar Looris (Eesti rahvusballett) ja Kadi Aare valivad välja tantsud augustis ja septembris Pärnus, Tallinnas, Viljandis ja Põlvas toimuvale kontserttuurile."

Sel aastal on Koolitantsule oodata ka mitmeid lisategevusi. Näiteks on festivali põhiprogrammi, mille moodustavad virtuaalsed tantsupäevad ja kontserttuur,  oma tantsudega oodatud ka tantsuõpetajad. Koostöös Viljandi tantsunädalaga toimub 5. septembril Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias off-programm noorte tantsulavastustele ning sügisel toimub esmakordselt ka noorte tantsufilmide festival. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: