Murelikud emad lõid keskkonna turvaliseks perepiltide jagamiseks

Triinu Epler ja Gerta Sarv asutasid koos rakenduse Graspic, mis aitab jagada fotosid turvalises ja kontrollitud keskkonnas.

Gerta Sarv rääkis saates "Hommik Anuga", et elu väikesed sündmused ei pruugi alati hästi meeles seista ning seega unustavad inimesed sageli ära, mis on konkreetsete piltide taga või miks antud hetke jäädvustamine üldse ette võeti.

Naised seisavad ka selle eest, et inimesed ei jagaks oma laste pilte avalikult kõigi sotsiaalmeedia jälgijatega, kellest paljusid nad võib-olla isegi ei tunne. Lastest jagatakse nende hinnangul ka liiga palju informatsiooni, mis jääb digitaalsel kujul alles ja võib neid hilisemas elus mõjutada.

Kindlasti tuleb nende arvates mõelda hoolega, kas laps vajab eraldi sotsiaalmeedia kontot ning hoolitseda selle eest, et vanemal ka endal samas keskkonnas asjadest ülevaade oleks.

Epler ja Sarv on astunud ise ühe sammu edasi ja lõid rakenduse Graspic, mis võimaldab pilte jagada vaid oma kutsutud ja kontrollitud inimeste ringiga.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: