Peakokk Peeter Pihel soovitab Jupiteris toiduteemalisi filme

Peeter Pihel
Peeter Pihel Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Mai on rahvusringhäälingus keskkonnakuu, mis sel aastal pöörab tähelepanu toidu säästmisele. Fotografiska Tallinn peakokk ja jäätmeteta elustiili propageerija Peeter Pihel soovitab sel puhul inspireerivaid toidu- ja keskkonnateemalisi filme ning sarju veebikanali Jupiter.err.ee valikust.

Peeter Piheli soovituste hulka kuuluvad näiteks rahvusvahelist tähelendu teinud dokumentaalfilmid "Meemaa" ja "Lugu toidu raiskamisest". Neist esimene avab traditsioonilise ja suurtootmise vastuolusid, teine keskendub toidu raiskamisele.

Toiduraiskamise doki puhul tõdes Pihel, et see kirjeldab hästi 21. sajandi suurprobleemi: "Me kõik teame selle probleemi olemasolu, meil on elevant toas. Paraku seda lahendust otsitakse kuskilt mujalt. Just see peaks filmis kõlama jääma, et läbi väikeste muutuste saame maailma muuta."

Peakokk soovitab vaadata ka sarju, mis viivad toidu kaudu rännakutele erinevatesse kultuuridesse. Kodumaistest sarjadest toob Pihel esile aga keskkonnateemalise sarja "Planeedipäästjad", mis tema sõnul loob teemast inimese jaoks selge ja arusaadava pildi. "Mulle meeldib, et jätkusuutlikkusest räägitakse lihtsas võtmes," lisas ta.

Kõik Peeter Piheli soovitused leiab Jupiter.err.ee lehelt. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: