"Harry Potter ja tarkade kivi" kordustrükk sai avalikul konkursil uue kujunduse

"Harry Potter ja tarkade kivi" uus kujundus

Kirjastus Varrak andis välja J. K. Rowlingi "Harry Potteri ja tarkade kivi" kordustrüki, mille uus kaanekujundus valiti välja möödunud aastal toimunud konkursil. Värske kujunduse autor on Hanna Särekanno.

Möödunud aastal toimunud konkursile saabus 50 tööd, mille seast žürii valis välja kolm parimat. Võidutööde autoriteks on Eili Lepik-Kannelmäe, Aili Allas ja Hanna Särekanno, esikoht ehk kujundus, mis hakkas kaunistama raamatusarja, selgus koostöös J.K. Rowlingu agentuuriga.

Kirjastus Varrak peatoimetaja ja Harry Potteri raamatute tõlkija Krista Kaera sõnul oli esitatud tööde seas päris mitu huvitavat kujundust. "Potteri raamatute juures on kindlasti oluline fantaasiarikkus, muidugi loob iga laps raamatut lugedes oma maailma, kuid hea kaanekujundus on kui põnev uks sinna maailma."

Raamatu "Harry Potter ja tarkade kivi" eestikeelne tõlge ilmus esmakordselt 2000. aastal, juubeliks loodud Harry Potteri kaanekujunduste konkursi eesmärgiks oli luua raamatusarjale uued kodumaised kujundused.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: