Peeter I maja Kadriorus jääb tänavu suvel külastajatele suletuks

Peeter I maja Kadriorus
Peeter I maja Kadriorus Autor/allikas: Meeli Küttim

Kadrioru lossi- ja pargiansambli nurgakivi ja Tallinna linnamuuseumi vanim filiaal, kunagi Peeter esimesele kuulunud suvemõisa hoone on ajutiselt suletud uuringuteks.

17. sajandist pärit hoone, aastatel 1714–1723 vene keisri Peeter I peamine residents Tallinnas on ühtlasi Tallinna vanim muuseum, mis avati juba 1806. aastal. Eestis ainsana säilinud 17. sajandi suvemõisa hoone tutvustab ka Kadrioru lossi- ja pargiansambli kujunemislugu.

Tallinna linnamuuseumi direktor Heli Nurger selgitas, miks jääb muuseum sellel suvel külastajatele suletuks. "1941. aastal sai Tallinna Linnamuuseum omale filiaali – Peeter I majamuuseumi Kadriorus. 80 aastat hiljem, vaatame oma vanimale filiaalile suure hoolega otsa, linnamuuseumi konservaatorid ja muinsuskaitsjad on leidnud hoone puitkonstruktsioonides tegutsemas puidust toituvaid putukaid ning sellest tingituna oleme sunnitud Peeter I maja käesolevaks hooajaks sulgema, et viia läbi puitkonstruktsioonide uuringud ja kõrvaldada kahjustused hoone konstruktsioonidest. Tööde täpne kestus selgub uuringu tulemustest augustikuuks."

Ehkki maja jääb lähikuudel suletuks, ei katke seetõttu töö muuseumi haridus- ja publikuprogrammidega. Muuseumi juhataja Jelena Tšekulajeva kinnitas, et soovijad saavad endiselt tellida muuseumitunde ja tuure pargis nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: