Märt Avandi taandub Pardiralli korraldamisest: see toimib suurepäraselt ka ilma minuta

Sel aastal toimub järjekorras kaheksas Pardiralli ja sarnaselt möödunud aastale ETV vahendusel. Pardiralli juht Märt Avandi märkis "Ringvaates", et otsustasid abikaasaga pärast kümmet aastat küll, et nende aeg Pardiralli juures on ümber.

"Esiteks on meie liit kasvanud nii suureks ja tugevaks ja Pardiralli on nii tugev märk, et minu isik või nägu ei anna sellele enam midagi juurde ega võta ära. Aga ta toimib kindlasti suurepäraselt ka ilma minu kohaloluta. Me mõtlesime, et aeg on ümber ja laseme Pardirallil toimetada ilma meieta."

Pardiralli juures toimetamine on andnud talle väga palju, tunnistas Avandi. "Kuna see rõõm ja abi ning lootus, mida on antud nendele lapsevanematele paljuski läbi Pardiralli, on hindamatu. Ma olen uhke, et meie Alberti lugu on saanud niivõrd võimsa ja ootamatu jätku," tunnistas Avandi.

"Ma tahtsin midagi ära teha just seepärast, et see katsumus meil oli selline, kus oli palju vajakajäämisi. Ma tahtsin seda parandada ja ma olen selle üle uhke, et täpselt nii ongi läinud."

Seitsme aasta jooksul on Pardiralliga kogutud üle miljoni euro, tõi Avandi välja.

"Me oleme selle rahaga teinud väga palju head. Me ei ole isegi kokku lugenud neid tänulikke peresid ja särasilmseid lapsi, keda oleme väga rasketes olukordades ja väga trööstitutes muredes saanud aidata," tõdes vähihaigete laste vanemate liidu juhatuse esimees Kaili Semm.

"Me võime rääkida numbritest, aga see tänu ja heategu, mida oleme saanud pakkuda, sel ei ole numbrit," lisas Semm.

Avandi lisas, et praegune olukord võrreldes kümne aasta taguse ajaga on võrreldamatult parem.

Sel aastal loodavad nad vette lasta 15 247 parti. "Täpselt nii palju parte on meil nummerdatud ja ootavad oma sponsorit," märkis Semm. "Me väga siiralt loodame, et saame kõigile partidele ka sponsori." Kui seda ei juhtu, peavad nad hakkama välja sorteerima neid, kellel ei ole annetust.

Pardiralli on Eesti vähihaigete laste vanemate liidu algatatud vannipartide võiduujumine, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust vähihaigete laste ja nende vanemate olukorrast ning kutsuda inimesi ja ettevõtteid neid toetama. Pardiralli vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks toimub sel aastal 1. juunil.

Toimetaja: Merit Maarits, intervjueeris Grete Lõbu

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: