"Kes keda?" uurib Eesti metsa olukorda

Kolmapäeva õhtul uuritakse ETV+ kakskeelse vestlussaate "Kes keda?" stuudios, kas Eesti mets on ohus?

2018. aastal kutsuti keskkonnaministeeriumi eestvedamisel kokku juhtkogu, et koostada Eesti metsanduse arendamise riiklik strateegia aastateks 2021 - 2030. Möödunud on kolm aastat, kuid programmi ei ole ega tule. Veelgi enam, eelmise aasta lõpus saatis tollane keskkonnaminister Rain Epler juhtkogu laiali.

Metsakaitsjad süüdistasid ministrit soovis vabaneda keskkonnakaitsjate olemasolust juhtkogus, mis koosnes 36 inimesest. Juhtkogu tööd takistasid metsakaitsjate sõnul ministeeriumi töötajad ja puidutööstuse esindajad. Probleemiks oli metsade liigne raie. Praegune keskkonnaminister Tõnis Mölder on kokku kutsunud uue juhtkogu, mis alustab tööd aprillis.

Seekord on juhtkogus vaid üheksa inimest: seitse teadlast, üks ministeeriumi esindaja ja üks riigikantselei esindaja. Looduskaitsjate esindajaid uues nõukogus pole. Kuni uue Eesti metsa arengukava koostamiseni töötab aga vana, mis võimaldab praegust metsa maharaiumist. Ja metsakaitsjad peavad neid mahtusid liigseteks.

"Kes keda?" stuudios arutlevad sel teemal keskkonnaminister Tõnis Mölder, RMK peametsaülem Andres Sepp, erakonna Eestimaa Rohelised juhatuse liige Olev-Andres Tinn ja riigikogu keskkonnakomisjoni liige, sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse liige Jevgeni Ossinovski.

Diskussiooni juhivad saatejuhid Krista Lensin ja Andrei Titov. "Kes keda?" algab kell 20.25. Saade on kakskeelne, nii eesti- kui ka venekeelsete subtiitritega.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: