Ornitoloogiaühing kutsub üles lihavõtte ajal linde vaatlema

Linnud
Linnud Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Käesoleval nädalavahetusel, 3. ja 4. aprillil innustab ornitoloogiaühing nii lapsi kui ka täiskasvanuid vaatlema kodu ümbruses tegutsevaid linde.

Lihavõtte linnuvaatuspäevadel saab osaleda iga huviline, kes tunneb ära tavalisemad linnuliigid. Samuti on see hea võimalus tundma õppida uusi liike.

Vaatluspäevadel 3. ja 4. aprillil tuleb kirja panna nähtud ja kuuldud liigid, samuti hinnata lindude arvukust. Vaatlusi saab teha enda valitud ajavahemikus oma koduaias või pikemal jalutuskäigul.

Vaatlusandmed palutakse hiljemalt pühapäeva õhtuks sisestada rakenduse Legulus kaudu või andmehalduse keskkonnas PlutoF, kust need jõuavad portaali eElurikkus. Kui arvuti või nutiseadme kasutamise võimalus puudub, võib vaatlusandmed saata ka tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingule (Veski 4, Tartu linn 51005, Tartumaa).

Lindude määramiseks saab lisaks linnumäärajatele kasutada ka nutirakendust "Eesti linnud" või küsida abi ornitoloogiaühingu Facebooki grupist. Rakenduse Legulus kasutusjuhendi leiab teabelehest Tiirutaja nr 48.

Ornitoloogiaühing korraldab lihavõtte linnuvaatluspäevi alates 1998. aastast, mullu jäid vaatluspäevad eriolukorra tõttu ära.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: