ETV2 uus sari "Meie hõimlased" tutvustab Eestis elavaid soome-ugri rahvaid

Mis teeb ühest rahvusest rahvuse - kas veri ja geenid või kultuur? Mis teid pidi on jõudnud Eestisse siin elavad marid, udmurdid, mordvalased ja teised? ETV2 uus sari "Meie hõimlased" uurib siin elavate soome-ugri rahvaste tegemisi ja kombeid.

ETV2 uus saatesari "Meie hõimlased" külastab reedeti Eestis elavaid soome-ugri rahvaid ja annab võimaluse tutvuda maride, udmurtide, mordvalaste (ersade ja mokšade) ja ungarlaste kommetega. Kuidas nad siin elades oma vanu traditsioone ja emakeelt hoiavad ning mismoodi kogukond omavahel suhtleb? Saatejuht Ivo Tšetõrkin saab neil külaskäikudel maitsta traditsioonilisi roogasid, õppida hõimurahvaste keeli ja kombeid.

Palju soome-ugri rahvaste esindajad on Eestisse tulnud ülikooliõpingute tõttu, aga on ka neid, kes tulnud siia tööle või kel peresidemed juba varasemast ajast. Ekraanile jõuavad lood inimestest ja kogukondadest, kus traditsioone hoolega au sees hoitakse. Kaameraga käiakse külas näiteks ungarlaste ja marilaste iga-aastasel kokkutulekul ja osaletakse ungarlaste traditsioonilise guljašši valmistamise võistlusel.

Meie hõimlased 

"Meie hõimlased" portreteerib ka põnevaid inimesi, kes Eestis elades oma juurtele truuks on jäänud. Vaatajal on võimalus kohtuda näiteks udmurdist luuletaja ja marist filmimehega, saada osa ungarikeelsetest koolitundidest ja minna külla hõimurahvaste kodudesse.

"Meie hõimlased" alustab ETV2 ekraanil reedel kell 21.30.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: