ETV+ hakkab näitama krimisarja "Surnud mägi: Djatlovi kuru juhtum"

“Surnud mägi: Djatlovi kuru juhtum”
“Surnud mägi: Djatlovi kuru juhtum” Autor/allikas: Kaader sarjast

ETV+ toob sellest teisipäevast vaatajateni Venemaa krimisarja "Surnud mägi: Djatlovi kuru juhtum", mis tugineb kurikuulsal matkagrupi hukkumisel 1959. aastal.

Teisipäeva õhtul kell 22.10 ETV+ ekraanil alustav krimisari läheb ajas tagasi 1959. aastasse, kui grupp noori matjakaid hukkus Põhja-Uuralites matkates. Juhtum on meeli erutanud aastakümneid, pakkudes kord müstilisi, kord kriminaalseid seletusi.

Miks ikka lahkusid matkajad oma telkidest keset kriipivat külma? Ja mis põhjustas nende traagilise surma? 2020. aastal Venemaal valminud krimisarja "Surnud mägi: Djatlovi kuru juhtum" tegijad on loo jutustamise huvides töötanud läbi suure hulga arhiividokumente ja on toonased sündmused pannud kokku haaravaks põnevuslooks.

Sari hakkab juhtumit lahti harutama läbi kahe paralleelse liini, kus ühe loona elustatakse päev päeva ja tund tunni haaval matkagrupi teekond. Teine liin jälgib KGB majorit Oleg Kostinit, kes saabub väiksesse Uurali linna Ivdelisse, et asuda sellesama Djatlovi matkagrupi hukkumist uurima. Seda tehes elustub mehe isiklik traagika ja sõjaaegsete mälestuste tulv.

ETV+ näitab kaheksaosalist sarja argiõhtutel, teisipäevast neljapäevani kell 22.10. Sarja esimene osa linastub 30. märtsil.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: