Oopus avaldas Eesti esimese torupillitechno loo "Põhjala lahing"

Oopus
Oopus Autor/allikas: pressimaterjalid

Folktroonikabändi Oopus uus singel "Põhjala lahing" on kummardus tehnoviikingile ja Põhjala tehasele.

Lugu loob silla kahe näiliselt täiesti erineva maailma vahel: folk ja reivikultuur. Tegemist on ainulaadse lähenemisega, mille sarnast pole seni Eesti muusikamaastikul veel kuuldud. "Loo põhiliinid moodustuvad legendaarse kõlaga acidtechno žanris kasutatava süntesaatori Roland TB-03 ning eesti torupilli omavahelisest kahekõnest. Kui oled juhtunud mõnda techno vikingi videot nägema, püüa ette kujutada teda torupillide järgi reivimas. See ongi meie uus lugu," kirjeldab bändi üks liikmetest Johannes Ahun. 

Oopus esindab tulevikufolki, milles kohtuvad torupill, sündid ja valgusshow. Bändi kolm liiget miksivad omavahel kokku Eesti pärimusmuusika ja analoogsüntesaatorid ning panevad oma valgusinstallatsioonid muusikaga ühes rütmis tuksuma. "Oopus on suurde saali või suvefestivalile sobiv eesti folki sünteesiv kohalik Acid Arab," kommenteerib bändi loomingut Bert On Beats.

Oopuse moodustavad Mari Meentalo (laul, eesti torupill, flööt, viled, parmupill, luuper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid, live helindamine), Aleksander Sprohgis (valgus ja visuaalid), Kerttu Kruusla (foto, video ja graafiline disain) ning Hedi Armulik (manager).

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: