Maailma suurima maali müügiga koguti heategevuseks üle 50 miljoni euro

Briti kunstniku Sacha Jafri tehtud maailma suurim maal müüdi 45 miljoni naela ehk 52 miljoni euro eest prantsuse ärimehele. Saadud tulu läheb erinevatele heategevusorganisatsioonidele üle maailma.

Autor Sacha Jafri veetis ühe Dubai hüljatud hotelli balliruumis kokku kaheksa kuud, maalides 1600-ruutmeetrist teost. Tal oli plaanis jagada maal 70 tükiks ja need eraldi müüa, kuid prantsuse krüptoärimees Andre Abdourne ostis kogu töö korraga.

52 miljoni eurone müügihind teeb maalist ühe kõige kallima elava kunstniku tehtud teose. Jafri sõnul läheb müügist saadud tulu organisatsioonidele nagu Dubai Cares, Unicef, Unesco ja Global Gift Foundation, et aidata abivajavaid lapsi Brasiilias, Indias, Indoneesias ja Lõuna-Aafrikas.

44-aastane kunstnik lootis algul saada vähemalt 22 miljonit naela ehk 25 miljonit eurot ning oli enda sõnul väga rõõmus ja üllatunud, et suutis maali maha müüa pea topeltsumma eest. "Ma olen väga õnnelik ja ei suuda uskuda, et ühe õhtuga sellise summa koguda suutsin," ütles Jafri BBC-le.

Jafri tegi üleskutse saata lastel pilte sellest, kuidas nad end koroonapandeemia ajal tunnevad. Kokku saadeti pilte 140 riigist ning Jafri sai nendest inspiratsiooni maalimiseks. "Ma olin sügavalt meditatiivses seisundis. Ma vaatasin läbi kõikide laste joonistused ja lihtsalt maalisin. Midagi polnud plaanitud, mul polnud visandeid või joonistusi ette tehtud," rääkis Jafri.

Septembris tunnustati Jafri teos Guinnessi rekordite hulgas maailma suurimaks maalilõuendiks.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: