Venemaa euroloo osas algatatakse uurimine

Eurovisioonil Venemaad esindav Manizha Sangini lugu pälvib kriitikat ebasobivate sõnade tõttu
Eurovisioonil Venemaad esindav Manizha Sangini lugu pälvib kriitikat ebasobivate sõnade tõttu

Tänavu Eurovisiooni lauluvõistlusel Venemaad esindava Manizha lugu "Russian Woman" on pälvinud kriitikat, sest selle sõnad õhutavad meeste suhtes vaenu.

Lugu "Russian Woman" esitab Tadžikistanis sündinud laulja Manizha Sangin, kes on naisõiguslane. Laulu refräänis, mis ülistab vene naiste tugevust, laulab Manizha: "Iga vene naine peab teadma - oled piisavalt tugev, et sein maha murda."

Uuriv komitee teatas, et sai taotluse, milles palutakse laulu sisu ja selle korrektsust uurida ning komitee esindaja Svetlana Petrenko kinnitas, et uurimine viiakse läbi.

Kriitika tõttu uuritakse lugu ja selle sõnu, kindlustamaks, et selles ei peitu potentsiaalseid ebasobilikke või keelatud avaldusi.

Loo keelatuks kuulutamist nõuab näiteks Venemaa õigeusu naiste liit, mis kirjutas avalikus pöördumises, et "Russian Woman" õhutab viha meeste vastu ja õõnestab traditsioonilise pere alustalasid.

Avaliku pöördumise avaldas ka sõjaveteranide veebileht Veteranskie Vesti, kes palus laulu suhtes uurimist alustada, öeldes, et "Russian Woman" solvab ja alandab vene naisi ning nende inimõigusi.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: NME

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: