Uus saade uurib koos teadlastega tuleviku võimalusi

Mida me sööksime, millises majas elaksime ja millega sõidaksime, kui meie tuleviku üle saaksid otsustada Tallinna tehnikaülikooli teadlased? Johannes Tralla paneb end uues saates koos teadlastega proovile, et saada teada, milline on meie elu veerandsaja aasta pärast.

"Mulle meeldib vaadata ulmefilme. Värvikaid utoopiaid tulevikuühiskondadest, mis proovivad aimata, kuhu me teel oleme," rääkis saatejuht Johannes Tralla.

"Näiteks minu lapsepõlvelemmik, Michael Knight, tiris äreval hetkel nahktagi varruka üles, karjus käekella peale ja KITT oligi platsis. Mul ei ole veel nutikella, sest 13 aastat vana Honda Civic ei teeks nendest korraldustest välja. Aga mu järgmine auto?" lisas Tralla.

Tehnikaülikooli isejuhtivate sõidukite laboris selgus, et tulevikusõidukid võivad lisaks isejuhtimisele täita ka abipolitseinike ülesandeid. "Küllap siis räägivad ka nutikellaga," arvas Tralla.

Veel ulmelisemad asjad toimuvad ülikooli toidulaborites, kus lõhnad võetakse juppideks ja pannakse molekulidest uuesti kokku. "Ma tõesti ei teadnud, et lõhn on võimalik tükkideks võtta ja uuesti kokku panna. Kujutate ette end söömas valgurikast kausitäit kärbsevastseid, mis lõhnab nagu värskelt praetud peekon? Ulme? Ei tea midagi…" valgustas Tralla teemasid, mis saates ette võetakse.

"Tuleviku ülikool" on ETV eetris esmaspäeva õhtul kell 22.15.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: