Vikerraadios on e-etteütluse päev

E-etteütluse kirjutamine
E-etteütluse kirjutamine Autor/allikas: Merike Alep

Vikerraadio kutsub kõiki keelehuvilisi uut nädalat alustama etteütluse kirjutamisega. E-etteütluse tekst loeti Vikerraadio eetris ette kell 10.25. Tulemused selguvad kell 14.05 algavas saates.

E-etteütlus algas Vikerraadio eetris kell 10.25 ning kuuldud tekst tuleb sisestada Vikerraadio kodulehel olevasse tekstiaknasse. Aken avanes kodulehel kell 10. Etteütlust saab kirjutada kella 11-ni, teksti loetakse raadios ette mitu korda.

E-etteütlus on ligipääsetav nii nägemis- kui ka kuulmispuudega inimestele. Samaaegselt raadioeetris kõlava tekstiga ilmub ERR-i uudisteportaali video, kus teksti saab lugeda huultelt. Vikerraadio eetris loeb etteütluse teksti ette Kaja Kärner, videos esitab teksti Erle Loonurm.

Korraldajad ootavad kõiki osalema ja oma kirjutatud teksti kindlasti ka kodulehel esitama. E-etteütlusel hindeid ei panda, oma isiklikku tulemust saab näha ja korrektse tekstiga võrrelda pärast tulemustest kokkuvõtete tegemist. Etteütluse tegemisest on aadressile viker@err.ee oodatud ka fotojäädvustused.

Vikerraadio kuulutab võitjad välja kell 14.05 algavas saates, kus selgitatakse üksipulgi lahti ka tänavune tekst. Saates avalikustatakse parimas kuues kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed, vaegkuuljad ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind antakse parimale nutiseadmega kirjutajale ning auhindu loositakse välja kõikide osalejate vahel. Etteütluse peaauhind on tahvelarvuti, lisaks jagatakse Rahva Raamatu ja Apollo kinkekaarte ning muuseumide pääsmeid.

Korrektne tekst koos paralleelvariantidega pannakse üles Vikerraadio kodulehele. Etteütluse päeval saab kirjutamise käigus tekkinud küsimusi täpsustada eesti keele instituudi keelenõuande telefonil 631 3731 (töötab kell 13-16).

Vikerraadio on e-etteütlusega emakeelepäeva tähistanud juba aastast 2008. Tänavune etteütluse tekst on inspiratsiooni saanud Jaan Kaplinskist ja tema loomingust, teksti koostanud töögruppi kuuluvad Tartu Ülikooli eesti kirjanduse nooremteadur ja Tallinna Ülikooli kirjandusõpetuse ja eesti kirjanduse nooremlektor Joosep Susi, Tallinna Ülikooli emakeeledidaktika lektor Merilin Aruvee, Eesti Keele Instituudi juhtivkeelekorraldaja Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja Maire Raadik, Keeleameti peaekspert Killu Mei, Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele ja kirjanduse õpetaja Triin Toome-Hosman ning haridus- ja teadusministeeriumi eesti keele nõunik Sirli Zupping. E-etteütluse koordinaator on Laura Raudnagel Vikerraadiost.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: