"Avatar" on taas enimteeninud film maailmas

Kaader
Kaader "Avatari" esimesest filmist Autor/allikas: outnow.ch/Twentieth Century Fox Film Corporation

Kunagi juba rekordit hoidnud James Cameroni film "Avatar" edestas esikohal olnud filmi "Tasujad: lõppmäng".

2009. aastal vaatajateni jõudnud suursugune linateos "Avatar" krooniti filmiajaloo enimteeninud filmiks juba toona, kuid 2019. aasta juulikuus tõukas "Tasujad: lõppmäng" ("Avengers: Endgame") James Cameroni filmi troonilt.

Nüüd teatas Disney, et "Avatar" on taas tõusnud enimteeninud filmiks tänu sellele, et seda Hiinas taas kinodes näidati. "Avatar" on nüüdseks teeninud ligikaudu 2.802 miljardit dollarit ehk 5 miljonit dollarit rohkem kui "Tasujad: lõppmäng", mille tulu hinnatakse olevat 2.797 miljardit dollarit.

"Oleme saavutuse üle väga uhked, aga eelkõige oleme Cameroniga elevil sellepärast, et filmi taas kinodes näidatakse. Täname Hiina fänne toetuse eest," ütles "Avatari" produtsent Jon Landau. "Me töötame uute "Avatari" osade kallal ja ootame põnevusega, et saaksime maailmaga jagada selle eepilise loo järge."

James Cameron ütles neljapäeval väljaandele china.org, et "Avatar" on siiani väga aktuaalne. "Meil on kliimamuutused, meil on ulatuslikud metsaraied, meie suhe loodusega on hapram kui kunagi varem, ja "Avatar" on lugu kõigist nendest asjadest, see on ajatu film," rääkis ta. "Mõned inimesed kritiseerivad, et see lugu on liiga lihtne. Ma ei ütleks, et see on lihtne, pigem on see universaalne. See on lugu, mida kõik igal pool mõistavad ja saavad sellega suhestuda."

"Avatari" esimesest osast on möödas juba üle kümne aasta ning varsti on lootust näha ka järge. Septembris kinnitas Cameron, et teise osa filmimine on juba lõpetatud ning ka kolmanda osa filmimine on kohe lõppemas. "Avatar 2" peaks jõudma kinodesse 16. detsembril 2022.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: Consequence Of Sound

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: