"Aktuaalse kaamera" tegemine jõudis virtuaalreaalsusesse
Tükike "Aktuaalse kaamera" kaadritagusest elust on saate juubeli puhul jõudnud virtuaalreaalsusesse. Kui koroonaolukord võimaldab, saab igaüks siseneda meie toimetusse, režiipulti ja siia stuudiosse läbi 360-kraadise kaamerasilma.
"Aktuaalse kaamera" töötajate jaoks stuudio ja toimetus saanud teiseks koduks. Nüüd on läbi nende prillide aga kõigil võimalik AK-le külla minna.
"Aktuaalse kaamera" ankur Margus Saar näitab läbi virtuaalreaalsuse prillide, kuidas "Aktuaalne kaamera" eranditult iga päev eetrisse jõuab. Ta alustab tuuri AK toimetuse kõige tähtsamast ruumist, kus filmimise ajal on küll koroonaajale vastavalt oluliselt vaiksem ja rahulikum kui seal muidu võiks olla.
"Praegu kui antakse intervjuusid kodust magamistubadest ja imelikke rakursside alt, miks siis ei või ka AK näidata oma köögipoolt, ehk nii nagu vorstitegija näitab kuidas vorsti sisse liha läheb, nii näitab AK seda, mis on siin ruumis veel," rääkis Margus Saar.
Tõepoolest, miski ei jää selles virtuaalses ruumis salajaseks. Kogu materjal on üles võetud spetsiaalse 360-kraadi kaameraga ja nii on läbi selle võimalik ise kogeda seda, mis saate vaatamisel jääb kaamerate taha.
Virtuaalprillide idee tekkis "Aktuaalse kaamera" pearežissöör Rait Roland Veskemaa sõnul sellest, et suur hulk noori ei teagi, mis on lineaarne televisioon.
"Aga nad teavad väga täpselt, kuidas leida midagi üles YouTube´ist, kuidas mängida virtuaalseid mänge ja sealt tuli meil ka mõte teha AK-d tutvustav lõik virtuaalprillidesse, ehk kui sa paned need prillid pähe, näed sa kõike seda, mida näeb ankur lisaks kaameratele ja stuudiole," rääkis Veskemaa.
Need virtuaalprillid pidid minema Eesti tuurile mööda suuremaid kaubanduskeskustesse, lisaks saaks neid suurepäraselt rakendada koolides, kus meie ajakirjanikud tihti oma tööst rääkimas käivad. Sellesse plaani sekkus paraku aga koroona.
"Ma arvan, et suve lõpul või sügisel me saame selle mõtte teoks teha," lisas Veskemaa.
Toimetaja: Aleksander Krjukov