Video: David Vseviov kutsub osalema e-etteütlusel

Vikerraadio "Müstilise Venemaa" saatejuht David Vseviov kutsub kõiki osalema järjekordsel e-etteütlusel.

"Ega ise ju alati aru ei saa, kui teed mõne vea," sõnas Vseviov, et apsakaid juhtub ka temal endal. "Hiljuti loengus, mis toimus Zoomis, ütlesin rääkides islamist "koraani" asemel "koroona". Kuna ruum on tühi, siis keegi ei anna isegi märku, et oled eksinud ja saad hiljem aru," naeris Vseviov.

E-etteütluse tekst loetakse 15. märtsil Vikerraadio eetris ette kell 10.25 ning see tuleb sisestada raadio kodulehel olevasse aknasse (aktiveerub samal päeval kell 10). Etteütlust saab kirjutada kella 11ni, teksti loetakse raadios ette mitu korda.

Võitjad kuulutatakse välja samal päeval kell 14.05 algavas saates, kus selgitatakse lahti ka tekst. Etteütluse päeval saab kirjutamise käigus tekkinud küsimusi täpsustada EKI keelenõuande telefonil 631 3731 (töötab kell 13-16).

Parimad kuulutatakse välja kuues kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed, kuulmispuudega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind antakse parimale nutiseadmega kirjutajale ning auhindu loositakse välja kõikide osalejate vahel, olenemata tulemusest. Alates 2018. aastast on e-etteütluse võistlusel võimalik osaleda ka kuulmispuudega inimestel, kes saavad teksti lugeda huultelt.

Algselt ühekordse projektina mõeldud ettevõtmine toimub tänavu juba 14. korda.

Vikerraadio kutsub kõiki osalejaid jagama fotosid etteütluse kirjutamisest. Fotod on oodatud aadressile [email protected], sotsiaalmeedia teemaviide on #vikerraadioetteütlus.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: