Gameboy Tetris: eesti keeles muusika tegemine on minu jaoks väga raske

Gameboy Tetris ehk Pavel Botšarov tõdes, et eesti keeles muusikat teha on tema jaoks keeruline, ent sellele vaatamata on Botšarovi sulest peagi uut eestikeelset muusikat oodata.

"Ma võin seda võrrelda sellega, et kui sul on nägemine halb ja sa üritad ilma prillideta lugeda, siis sul tähed lähevad häguseks ja siis kui paned prillid ette, on kõik parem. Minu jaoks need prillid ongi vene keeles kirjutamine," rääkis muusik "Vikerhommikus".

"Ma kirjutan alati nii, et mõtlen mingid laused välja vene keeles ja siis üritan neid tõlkida. See teeb tegelikult protsessi palju raskemaks, sest igat asja ei saa otse tõlkida nii, et see ilu jääks alles," lisas ta.

Roppuseid üritab Botšarov oma laulusõnades vältida, sest teeb enda sõnul üldiselt kerget muusikat, kuhu ebaviisakaid sõnu vaja ei ole.

"Ma pole neid kunagi kasutanud, aga tegelikult roppused on ju lihtsalt sellised rõhud. Vahel on selline lause, mida on raske sõnastada, sest see rõhk on nii tugev ja see annab ju jõudu. Aga tegelikult neid ei pea ju olema," sõnas lõimujana tuntud Botšarov.

Muusikat tehes Botšarov aga tegelikult lõimumisele ei mõtle – lihtsalt on kuidagi juhtunud, et teda sellega seostatakse.

"Ma lihtsalt tahtsin oma muusikat teha ja tahtsin teha seda just Eestis. Selle jaoks ma tegin rohkem koostööd eestalstega, kui võib olla keskmine Eesti venelane teeb," ütles ta.

Praegu töötab Gameboy Tetris aga koos Sander Mölderi ja PPA orkestriga uue loo kallal. Lugu ise on juba valmis, ent avalikuks saab see alles siis, kui ka muusikavideo valmis on.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: