Uku Suviste kõige esimene eurolugu valmis Jaak Joala abiga

Raadio 2 hommikuprogrammis käis külas Eesti Laulu finalist Uku Suviste, kes meenutas muuhulgas ka kõige esimest lugu, mille ta toonasele Eurolaulu konkursile esitas.

Tänavu pääses Uku Suviste Eesti Laulu finaali looga "Lucky One", kuid vaatamata sellele, et teda mitmel platvormil favoriidiks on tituleeritud, ei julgenud ta midagi loota. "Mis puudutab igasuguste võistluste tulemusi, siis ma pole milleski kindel. Milles kindel saan olla, on enda sooritus, ja asjad, mida saan kontrollida, mida ma tean, et saan ise järgmine kord paremini teha. Mis puudutuab tulemusi, siis eelmine aasta näitas, et kõik võib juhtuda," rääkis Suviste.  

Eelmisel aastal Eesti Laulu võitjana jäi tal siiski Eurovisioonile sõitmise unistus täitumata, kui võistlus koroonaviiruse tõttu ära jäeti. "Ma ei vaata seda päris sellise pilguga, et pole vedanud, on ju hästi läinud," ütles laulja. "Sellest on tekkinud sportlik huvi ja põnevus sisse, et Eesti Laulult on huvitavaid lugusid, mida rääkida minu ajaloo jooksul, mis minu esimest loost kuni selle aastani toimunud." 

Suviste meenutas, et kõige esimese loo saatis ta tol ajal Eurolaulu nime kandvalek konkursile 2005. aastal. "Mäletan, et see oli lugu, millele ma panin väga palju endast sisse. Mäletan, et tegin seda väga pikka aega, tol ajal suhtlesin Jaak Joalaga, kes andis mulle palju nõu loo arrangeerimise ja produtseerimise ajal."

Ka selle looga oli Suvistel pigem halb õnn. "See lugu oli esimene, mis välja jäi finaalist, aga üks lugu finaalist sai disklahvi, seega mu lugu jäi sisse küll," meenutas ta. "Aga ettevalmistus, lavalised asjad - selleks oli nende hinnangul liiga vähe aega. Nii et sain finaali, aga ei saanud finaali."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "R2 Hommik!"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: