Jääkarud Friida ja Raspi naudivad mürades teineteise seltskonda

Foto: kuvatõmmis/Tallinna Loomaaed/Youtube

Reedel kohtusid Tallinna loomaaias jääkarutüdruk Friida ja jääkarupoiss Raspi, kes omavahel juba hästi läbi saavad.

Loomaaia talitaja Anne Saluneem tõdes "Ringvaates", et eks nad algul veidi muretsesid küll, kuidas loomad omavahel klapivad, kuid tutvumine sujus kenasti – esimese päeva veetsid karud teineteist taga ajades, koos möllates ja maadeldes.

"Lõpuks Friida oli ikkagi päris väsinud ja läks nurka magama. Raspi muidugi tahtis siis ikka minna teda nuuskima ja siis Friida sai pahaseks, et mis sa tuled mind segama siia," rääkis Saluneem ja lisas, et 13-aastane Raspi ongi üks tore mürakaru, kes alati mängida ja vallatusi teha tahab. 18-aastane Friida on aga rahulikum ning tema ulakused ja tembud jäävad karu noorusaega.

Teineteise kohaloluga harjutati jääkarusid tegelikult tasa ja targu. Olgugi et loomad olid esialgu üks ühel ja teine teisel pool aedikut, tundsid mõlemad tänu oma heale haistmismeelele teise karu lõhna. Lisaks vahetasid Frida ja Raspi ühel hetkel aediku pooled, et ka uue sõbra uriinilõhnade ja muu sellisega harjuda.

Saluneem selgitas, et jooksuaeg jääb jääkarudel tavaliselt vahemikku veebruarist maini ning väikeseid jääkarupoegi on loodetavasti oodata selle aasta lõpus.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: