Eurovisioonil osalejad võivad Rotterdamis käia vaid lauluvõistlusega seotud paikades

Eurovisioon toimub tänavu Rotterdamis
Eurovisioon toimub tänavu Rotterdamis Autor/allikas: EBU

Eurovisiooni korraldajad panid paika tervise- ja turvameetmed, mida peavad järgima kõik tänavusele lauluvõistlusele akrediteeritud isikud.

Eurovisiooni tegevjuht Martin Österdahl sõnas, et korraldajad soovivad, et kõik artistid saaksid siiski Rotterdami laval esineda, mistõttu on oluline, et kohapeal peetaks kinni kehtestatud reeglitest.

Kõikidel lauluvõistlusega seotud isikutel soovitatakse enne reisi vähemalt viieks päeva isolatsiooni jääda. Samuti peavad Eurovisioonil kaasa tegevad inimesed vähemalt 72 tundi enne Hollandisse minekut andma negatiivse koroonaproovi ning Rotterdamis olles tohivad nad käia vaid lauluvõistlusega seotud üritustel ja ülejäänud aja hotellis viibima.

Lisaks testitakse kõiki lauluvõistlusele akrediteerituid regulaarselt. Täpne testimisstrateegia on veel väljatöötamisel.

Koroonapandeemia tõttu peab iga riik ka oma delegatsiooni kuuluvate inimeste arvu vähendama, samuti on vähendatud Eurovisiooni toimumispaika lubatud ajakirjanike arvu. Publiku kohale lubamise kohta tehakse otsus hiljem.

Eurovisiooni poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. mail ning finaal 22. mail.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: