Karmel Killandi: Eesti Laulu võitja selgub kindlasti laupäeval

Karmel Killandi ja Eesti Laul 2020 võitja Uku Suviste
Karmel Killandi ja Eesti Laul 2020 võitja Uku Suviste Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Praegu käivad ETV-s ja Saku suurhallis ettevalmistused 6. märtsil toimuvaks Eesti Laulu finaaliks, kus selgub lauluvõistluse võitja.

Finaalis on võistlemas 12 artisti ja ETV-s elamussaadete eest vastutava Karmel Killandi sõnul võitja sel laupäeval kindlasti ka selgub. Küll on korraldajad valmis vastavalt vajadusele saateplaane muutma.

"Milline saade täpselt tuleb, on täna väga keeruline öelda, sest iga päev võib riigis olukord muutuda ja meie muutume sellega koos. Eesti Laul on nii oodatud telesaade, et vaatajate ja esinejate huvides pingutame selle eetrisse jõudmise nimel. Seetõttu jälgime väga hoolikalt terviseohutusega seotud reegleid, terviseamet nõustab meid ja selleks, et vältida mistahes riske, testime ära kõik majja sisenejad," selgitas Killandi.

"Aastavahetuse programm, vabariigi aastapäeva ülekanded ja nüüd Eesti Laul. See on väljakutseid täis töö, et teha head programmi ning samas tagada külaliste ja saatemeeskonna tervis. Mõistame, kui oluline kaaslane on televiisor ja selle nimel ka pingutame," lisas Killandi, et viimased kuud on töises plaanis olnud väljakutseid täis.

Eesti Laulu finaalsaade toimub Saku suurhalli ehitatud telestuudios, kuhu pääsevad vaid artistid ja meeskonnaliikmed. Hoones on kontaktide hulka vähendatud ja inimeste liikumised läbi mõeldud. "Ristkontaktide vältimiseks on kohapeal loodud liikumiskoridorid ja kogu hall on jagatud tsoonideks, sest suurhalli eelis võrreldes telemajaga ongi ruumikus, mis võimaldab inimesi hajutada," tõi Killandi mõned korralduslikud näited lisaks maski kandmise kohustusele. Ta lisas, et meeskond on vajadusel valmis operatiivselt saatega seotud plaane ka muutma.

Eesti Laulu finaalsaade algab ETV-s laupäeval kell 19.30. Otseülekannet vahendavad ka ERR-i portaal, ETV+ ja Raadio 2.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: