Tõnis Niinemets Grete Kullast: ma ei tunne ta kõrval mingit ebakindlust

Eesti Laulu saatejuht Tõnis Niinemets rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis otse-eetris juhtunud apsakatest ja kiitis oma uut kaassaatejuhti Grete Kulda, öeldes, et tema kõrval eetris end ebakindlalt ei tunne.

"See on hämmastav, et inimene tuleb suurema otse-eetri kogemuseta, mitte et mul seda metsikult oleks, aga ta on väga töökas ja tubli ja kuidagi verest küll välja ei löö, ma ei tunne mingit ebakindlust ta kõrval," rääkis Niinemets.

Otse-eetris apsakaid juhtub ja siis ongi hea kaassaatejuht kõige olulisem, et üheskoos olukorrast välja tulla. "Eks kõige rohkem otsesaate puhul juhtub seda, et kui üks hetk tuleb tehniline kala, nagu teles ikka juhtub otsesaate puhul, ja ootamatult pead lülituma otse-eetrisse teadmata ajaks, kui see tehniline kala suudetakse lahendada."

Ta tõi näiteks tänavu teises poolfinaalis Curly Stringsi ajal juhtunud heliprobleemi, mille tõttu nad Kullaga ootamatult eetrisse pidid minema, teadmata, kui kauaks ja mida öelda. "Kuigi me olime liikumas järgmisesse kohta ja järgmise teksti peale, pidime lülituma tagasi green rooom'i ja hakkama rääkima back up juttu ja vaatama, mida me suudame siis rääkida."

Ta ütles, et loomulikult on tänavune Eesti Laul eelmise aasta finaalist täiesti teistsugune. "Rahvapidu ei saa pidada." Ta adresseeris ka kriitikat, mida võistlus sai, kui esimeses poolfinaalis liiga palju inimesi koos oli. "Ma olen kõigile öelnud, et telekas jäi simmani tunne küll, aga tegelikult telepilt ka natukene petab, kuna inimesed istuvad üksteise selja taga, siis sa nendevahelist vahet ei näe," selgitas ta.

"Telekas tahetakse seda, et poleks taga tühja kohta ja tõstetakse inimesi vajadusel natuke vasakule ja natuke paremale. Tänu sellele, et tehti tavapärast teletööd, lõigati endale ka näppu televaataja mõttes. Sellest sai õpitud ja teine poolfinaal oli sellevõrra hõredam ja finaal tuleb samade tingimuste järgi," kinnitas Niinemets.

Kui saalis pole publikut ja ka artiste on vähevõitu, tuleb saatejuhil eriti palju tööd teha, et ürituse melu telepildi kaudu edastada. "Eriti green room'is, seda osa on raskem edasi anda, sest need 12 artisti, kes seal sel hetkel istuvad, peavad sellist atmosfääri tekitama. Õnneks kõik artistid on aru saanud, mida rohkem sa elad teisele kaasa, seda rohkem elatakse sulle kaasa."

Sellegipoolest pole tema sõnul tänavu eelmistest aastatest kuidagi raskem olnud. "Kõik tulevad vestlusega kenasti kaasa, kommenteerid seda, mida sa seal sel hetkel näed... Õnneks ka tele-eeter pole kummist, et nüüd venita ja venita ja räägi veel 15 minutit, seda aega ei ole vaja täita."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "R2 Hommik!"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: