Kärgpere-elu elaval koer Adil on üks armastav pere linnas ja teine maal

Bichon Frise'i tõugu koer Adi jagab end kahe perekonna vahel ja elab ühe nädala IT-ettevõtja Karoli Hindriksi juures linnas ja teise muusikaprodutsent Kadri Tali juures maal, mistõttu on elab koer tehniliselt kärgpere-elu. Mõlema omaniku sõnul on see lahendus, millega on võitnud ja õnnelikud kõik pooled.

Hindriks märkis, et kuigi Adi on väike koer, on ta suure iseloomuga. "Ta on tõeline kaisukoer, hästi leplik. Ma teen väga palju kontoris ja kodus tööd ning ta on selline rahumeelne koer, kes lihtsalt vaikselt magab kuskil mu kõrval tooli peal," kirjeldas ta.

Elus, kus kogu aeg midagi põleb ja on vaja tulekahjusid kustutada, on ta tõeline stressimaandaja, tõdes Hindriks, kes jagab Adi sõbranna, muusikaprodutsendi Kadri Taliga.

Kõik sai alguse 2019. aastal, kui Hindriksil avanes võimalus minna nädalaks puhkusele, aga tekkis küsimus, kuhu panna selleks ajaks koer. Appi tuli Facebook.

"Vaatasime tütrega lennupileteid, et kuhu saaks mõistliku hinnaga lennata, samal ajal tegin Facebooki postitust, et nüüd on vaja Adile leida keegi, kelle juurde teda selleks ajaks jätta. Üsna kiiresti leidsin pere, kes oli valmis võtma," meenutas ta.

Kuigi Hindriks oli Adi juba sellele perele ära lubanud, tuli kõne Talilt, mis oli Hindriksi sõnul nii inspireeriv, et ta pidi sellele perekonnale helistama ja ütlema, et Adi ei tule ikkagi nende juurde.

Kuigi nad tundsid Taliga üksteist, polnud nad juba aastaid suhelnud. "Adi mingis mõttes tõigi meid kokku tagasi. Me saame täna tõesti väga hästi läbi." Tehniliselt on nüüd neil kärgpere, mis tekkis peale reisi, kui Kadri tuli neile koeraga vastu.

"Kadri oli kurb, aga mulle tundus, et koer oli ka kurb. Nad olid nii ära kiindunud," meenutas Hindriks ja rääkis, et eriti armastavad Adit Tali kaks poega. See pani ta mõtlema, et Adi võib nendel nädalatel, kui tema tütar Maia käib isa juures, kes eriline koerasõber ei ole, olla Kadri pere juures. "Nii meil see kärgpere elab. Nii on kõik õnnelikud."

"Adi ei tea oma populaarsusest ise õnneks midagi," märkis Tali, kelle juures Neemel saab Adi maaelu mõnusid nautida. "Siin on tal tõeliselt hea olla – küll ta ajab linde taga, ujub ja räägib oravatega."

See olukord on Tali sõnul hea näide sellest, kuidas nõuanded on selleks, et nende vastu talitada.

"Sõbrad ütlesid, et koer on väga suur vastutus ja lapsed kiinduvad ning pärast on raske loobuda. Eks laste pärast ma seda tegin, sest me olime olnud mitu aastat Helsingis ja maja tundus nii tühi ja see Eestisse tulek kuidagi nii külm ja kõle, et eks ma arvasin, et poistel on koerast palju rõõmu."

Poisid olid väga õnnelikud, et Adi üheks nädalaks nende juurde tuli, aga Adisse kiindus lõpuks ka Tali ise ja väga raske oli teda vana-aasta viimasel päeval tagasi viia, mistõttu neil ongi nüüd selline kärgpere.

"Adile tundus see kõik väga sobivat ja mingit harjumise aega ta ei vaja ja inimeste üle on tal hea meel. Ma arvan, et võitnud on selle diiliga kõik," tõdes Tali.

Toimetaja: Merit Maarits, intervjueeris Jüri Muttika

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: