Suured Tüdrukud ja Karl Killing jagasid konkurentidele punkte

Suured Tüdrukud ja Karl Killing jagasid konkurentidele punkte.
Suured Tüdrukud ja Karl Killing jagasid konkurentidele punkte. Autor/allikas: ERR

Laupäeval, 6. märtsil toimub Eesti Laulu finaal ja nagu traditsiooniks saanud, käivad finalistid kahekaupa "Ringvaates" konkurentidele punkte jagamas. Esmaspäeval jagasid punkte Suured Tüdrukud ja Karl Killing.

Karl Killing osales poolfinaalides kolme enda kirjutatud looga ja neist pääses finaali kaks. "Ma olen üliõnnelik, et isegi kaks said. See on täiega suur saavutus."

Ta märkis oma poolfinaali esitust uuesti vaadates, et see näeb teles ilus välja, aga vokaali osas ta nii rahule ei jäänud. "Seda ma nüüd parandan finaalis. Vahepeal laulsin natuke liiga mööda, esimeses salmis."

Karl Killingu punktid konkurentidele. Autor/allikas: ERR

Killing selgitas, et andis konkurentidele punkte enda muusikamaitse järgi. "See ongi kõige ausam tabel. Jüri on minu jaoks esimene, sest see on see muusika, mida ma kuulan. See on eesti keeles, aga kõlab nagu väga välismaine lugu. See on tõesti väga hästi tehtud."

Kadri Voorand aga pole lihtsalt tema maitse. "Kahjuks."

Vilgats tunnistas, et poolfinaali etteaste osas ta enda puhul kobiseks natuke küll. "Toonidest me ei räägi, räägime muudest asjadest. Te ei saaks aru," märkis Vilgats vastuseks Reikopi järelpärimisele.

Kuigi Vilgatsi tervis on praeguseks korras, põdes ta vahepeal läbi koroona ja märkis, et see ei olnud üldse naljakas. "Ma olin kuulnud, et see koroona on selline, et oled haige, siis nagu hakkab leevenema ja siis tuleb jälle peale -- umbes nii ta mul oligi."

Ta rääkis, et alguses oli tal palavik, kogu aeg oli köha. "Siis palavik läks ära, siis ma 4. päeval juba mõtlesin, et lähen juba jalutama, et äkki saan terveks ja siis sellel õhtul täpselt tõusis palavik uuesti ja tekkis peavalu, mida ma pole elus tundnud. Nagu noaga käiks aeg-ajalt läbi pea. See oli kõige nõmedam osa sellest."

Vilgats oli 10 päeva kodus haige, misjärel ta poeg soovitas tal kiirabi kutsuda. Kuna ta hapnikusisaldus veres oli nii madal, jäi ta seitsmeks päevaks haiglaravile. "Ütleme, et põhimõtteliselt kohe, kui hakati Remdesiviri manustama, siis hakkas suht kohe parem."

Kuigi Vilgats ise oma elu pärast muret ei tundnud, siis Dagmar Oja tunnistas, et tema muretses küll.

Suurte Tüdrukute punktid konkurentidele. Autor/allikas: ERR

Oja märkis, et konkurentidele jagasid nad Killingule sarnaselt oma meele järgi ja olenevalt sellest, mis neile meeldis ja mis millist energiat andis.

"Nagu näha, on Redel saanud päris head punktid. Vaatasime ja kuulasime kõik lood üle ja Vilgats lihtsalt naeris pisarates, me ei saanud jätta häid punkte panemata," selgitas Oja.

Vilgats lisas, et kuigi oleks võinud anda hääli sellel alusel, et millel läheks Eurovisionil kõige paremini, siis nemad andsid hääli emotsiooni pealt. "Mulle see väga meeldis."

Üldseis pärast Karl Killingu ja Suurte Tüdrukute antud hääli. Autor/allikas: ERR

"Ringvaate" Eesti Laulu osalejate antud häältest moodustuv lõppjärjestus selgub reedeses, 5. märtsi saates.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: