13 aastat "Mnemoturniiri" juhtinud Siim Kallasele mälumäng enam sarnast huvi ei paku

Aastatel 1976 kuni 1989 Eesti vanimat mälumängusaadet juhtinud Siim Kallas märkis "Ringvaates", et praegusel ajal ta mälumänge enam kaasa ei mängi, sest omal ajal sai sellega piisavalt tegeldud.

Kallas märkis, et teadlikult ta end kunagi mälumänguks treeninud ei ole.

"Eks saatus andis mulle saatetegemise, sealt edasi tuli aeg-ajalt korraldada mälumänge, kui kutsuti ja siis tuli kõigele lisaks ka mõnedel võistlustel osaleda, kuna kõik arvasid, et ma tean kõike, mis ei olnud tõsi," rääkis Kallas.

"Aga võiks öelda, et see tuli kuidagi iseenesest, ei olnud mingit erilist treeningut, kuigi Hardi Tiidus õpetas küll, kuidas mälu treenida -- loetle üles kõik Ameerika Ühendriikide osariigid."

Kallase sõnul on tema peamisi tehnikaid millegi meelde jätmiseks ikkagi nüri kordamine. "Tuupimine. Kui sa ei pea väga palju tuupima, siis on see lõpuks mõnus tegevus. Aga kui sa pead väga raskelt tuupima, et ei jää pähe, siis ei tuubi."

Kallas meenutas, et osad "Mnemoturniiri" vastajatest olid sellised, kellel oli meeletu faktimälu, aga mõningad olid ka sellised, kel polnud üldse faktimälu, aga neil oli uskumatu loogikavõime ja oskus vastus üksikute faktiteadmiste pealt välja tuletada.

Telemälumänge Kallas praegusel ajal kaasa ei mängi. "Ei ole kunagi mõelnud selle peale, aga võib-olla on see, et sai omal ajal väga palju tegeldud. Ei paku enam niisugust huvi."

"Eesti mängu" on ta aga valmis lastelastega vaatama küll, kuigi ta pole enda sõnul praegusel ajal kindlasti seltskonnast kõige targem. "Aeg on väga palju edasi läinud. Kui küsitakse igasuguseid näitlejaid ja lauljaid praegusest ajastust, siis ei tea ma kaugeltki kõiki. Ajastu on muutunud."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: