Jüri Pootsmann: perekond on minu jaoks alati number üks

Laulja Jüri Pootsmann sõnas, et tema pere on alati olnud väga ühtehoidev ning perekondlikud sidemed on laulja jaoks väga tähtsad.

"Mul on väga hea meel selle üle, et meie pere geneetiline kood on selline, et me oleme väga ühtehoidvad. See on mõnes mõttes teadlik, aga mõnes mõttes ka rinnapiimaga kaasa tulev asi, aga perekond on tõesti alati olnud number üks ja ma arvan, et see on väärtus, mis jääb minuga eluks ajaks kaasa – pere on alati number üks, ükskõik mis vahele võib tulla," rääkis Pootsmann Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...".

Ka Pootsmanni ema Marit Rahkemaa tõdes, et perekond on alati kokku hoidnud ning ka väiksena tahtsid Jüri ja ta õde kogu aeg kodus olla ja vanematega aega veeta. Lasteaiaski ei tahtnud lapsed kuigi suure rõõmuga käia ja nii oli Rahkemaa enda sõnul justkui kanaema rollis.

"Lapsed ei kippunud kodust välja, vaid nad tahtsid olla kodus, sest meie pere oli ühtne ja meil oli selline perekeskne elu. Me käisime küll väljas ja suhtlesime ning meil kõigil olid ka sõbrad, aga minu lapsed ongi sellised heatahtlikud, armsad lapsed, kes kuulasid sõna," kirjeldas Rahkemaa.

Suure osa ajast kasvatas Rahkemaa lapsi üksinda, sest Pootsmanni isa töötas Soomes. Rahkemaa nentis, et alguses oli ilma meheta raske küll, ent tal oli palju häid inimesi, kes talle vajadusel appi said minna.

"Ega ma ei arvanud alguses, et ta sinna nii mitmeks aastaks jääb. Me olime kuidagi sellega tõesti rahu teinud, et ju nii ongi praegu parem, et Soomes on teenistus natuke parem ja me kannatame selle ära, sest ega seda kaua ei ole ja siis ta tulebki jälle tagasi. Aga läks nii, nagu läks," sõnas Rahkemaa.

Pootsmann märkis, et kuigi isa oli kodust tihti ära, ei olnud nad teineteisele võõrad ja said siiski hästi läbi. Näiteks meeldis neile koos süüa teha.

"Mul oli õe ja isaga samamoodi. Õde käis ju kooli ajal väga harva kodus, isa samuti. Aga mul oli alati neid täpselt sama hea meel näha ja nad tõid ka ju alati midagi head ja paremat," meenutas Pootsmann, kes on enda õest kümme aastat noorem.

Pootsmann lisas, et üldiselt oli ta väiksena aga arg ja tagasihoidlik laps, kes ei julgenud võõrastele silma vaadata.

"Mu jaoks oli hästi oluline see, et mul oleks turvatsoon ümber. Ehk need sõbrad, kes mul on, nendega ma olen koos nii klassis, vahetunnis, sööklas söömas kui ka peale kooli," ütles Pootsmann, nentides, et põhikoolis talle käia ei meeldinud.

Gümnaasiumi ajal käis ta koolis aga juba suurema innuga ning otsustas ka Taani vahetusaastale minna. Nii Pootsmann kui ka Rahkemaa tõdesid, et kui Taani läks Jüri poisina, siis tagasi tuli ta mehena. Sel ajal hakkas Pootsmann ka tõsisemalt laulmisega tegelema ning peagi osales ta "Eesti otsib superstaari" saates ja osales Eurovisioonil. Eurovisioonile püüdleb Pootsmann ka tänavu, esinedes 6. märtsil Eesti Laulu finaalis.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Käbi ei kuku..."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: