Elina Borni lauljakarjäär sai alguse tänu sõprade julgustusele

Elina Born rääkis Raadio 2 saates "Röster", et tegelikult ei soovinud ta nooremana end lauljana eksponeerida ning esimesed sammud enda praeguse lauljakarjääri poole tegi ta tänu sõprade julgustustele.

"Gümnaasiumis ikka sai lauldud oma lõbuks ja sõbranna ütles, et sul on hea hääl, miks sa videot üles ei riputa. Ütlesin, et ei, ma ei ole selline inimene, mulle üldse ei meeldinud ennast eksponeerida laulmisega," rääkis Born. Lõpuks sai sõbranna Borni nõusse ning koos filmiti video, kus ta laulis Christina Aguilera lugu "Cruz".

 "See konkreetne video läks mul täiesti metsa tegelikult, närisin nätsu ja mingid noodid läksid valesti," rääkis ta. "Ma ütlesin, et nii ei sobi, teeme nüüd uue, et võtan nätsu ära ja proovin õigemini laulda. Aga see oli veel hullem variant, siis paningi selle esimese video üles. Käsi oli silmade ees, kui vajutasin üleslaadimise nuppu."

Video sai rohkelt fänne, kui sõbrad selle Borni teadmata Elu24 portaali saatsid ning see seal avaldati. "Järsku olin Elu24 pealehel ja ei läinud kaua aega mööda, kui Facebooki potsatas kiri Stig Rästalt ja edasine on ajalugu."

Stig Rästa ja Borni tollane mänedžer Fred Krieger olid need, kes julgustasid teda osalema ka saates "Eesti otsib superstaari", kus lauljatar tõeliselt tuule tiibadesse sai. "Ma ütlesin, et ma ei taha minna sinna eksponeerima ennast, mulle ei meeldi võistelda," meenutas Born. "Nemad tegid mulle selgeks, et kui seal hästi läheb, siis selle lühikese perioodiga teeb nii palju rohkemat enda jaoks ja jõuab kaugemale kui kümne aastaga."

Born kartis enda sõnul, et ei saa eelvoorustki edasi, kuid nii enda kui Rästa ja Kriegeri üllatuseks jõudis ta finaali ning ka pärast võistlust oli tema vastu suur huvi. "Nemad uskusid minusse väga, rohkem kui mina. Nad on ka öelnud, et ei uskunud, et tõesti nii hästi läheb, sest ei teadnud, kes teised talendikad inimesed seal võivad olla, aga juhuse tahtel finaali ma ronisin ja siis oli kõik või mitte midagi."

Vaata Elina Borni kõige esimest lauluvideot:

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Röster"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: