"Eesti laulu" finalistide võistlus: purjeauto ja kulbi tasakaalustamine veinikorgil

Saates "Hommik Anuga" toimus "Eesti laulu" finalistidele väike vahevõistlus, kus "Rakett 69" saatejuht Aigar Vaigu pani osalejad proovile erinevate ülesannetega.

Esimene ülesanne viis osalejad mõtteliselt kööki. "Köök ongi ju tegelikult keemia- ja füüsikalabor ühe korraga," selgitas Aigar Vaigu ja lisas, et suppi keetes ja toitu valmistades võibki inimest nimetada eksperimentaatoriks. "Ülesanne on aga selline, et veinipudeli korgile tuleb tasakaalu seada kulp, banaan ja apelsin."

Ülesande võti seisnes selles, et kulbi ja puuviljade abil tuli veinikorgil leida tasakaalupunkt. Võitjaks tuli Egert Milderi ja Robert Linna võistkond. "Elu õpetab," mainis Milder.

Teise ülesande raames pidid osalejad ehitama etteantud vahenditest purjeauto. "Auto peaks olema selline, mis sõidaks külgtuules etteantud rajal ühest joonest teiseni," mainis Vaigu ja lisas, et võidab võistkond, kes saab esimesena purjeauto ühest joonest teiseni.

Kuigi teise võistluse toimiva lahenduseni jõudis esimesena Sissi ja Kadri Vooranna tiim, siis neil ei õnnestunud ikkagi purjeautot joonest jooneni viia. Küll aga otsustas Aigar Vaigu kuulutada välja viigi, kuna lõpuks läbisid mõlema võistkonnna ehitatud sõidukid etteantud raja.

Kadri Voorand kinnitas, et matemaatika oli kuni keskkooli lõpuni tema lemmikaine. "Mulle väga meeldivad loogikaülesanded ja selliste asjade tegemine pakub mulle väga pinget, mulle väga meeldib selline ajuragistamine."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: