Ristsõnade koostaja: inimesed ei taha, et koroonaviirus väga ristsõnadesse jõuaks

Foto: Piret Kriivan

Saates "Vikerhommik" oli külas ristsõnade koostaja ja "Eesti mängu" autor Tarmo Tuule, kes kinnitas, et üritavad oma ristsõnades koroonaviirust vältida ning keskenduvad pigem positiivsematele teemadele.

Tarmo Tuule kinnitas, et ristsõnade koostamise oskus saab ennekõike alguse just ristsõnade lahendamisest. "Minul sai see alguse mitukümmend aastat tagasi, kui ilmusid esimesed Nutid ja Kumad, siis hakkasin lahendama ja õige pea ka koostama."

Hea ristsõna peab Tuule arvates pakkuma meelelahutus ja samal ajal ka tarkust. "Ei tohi olla ka igav," tõdes ta ja mainis, et osad ristsõnade koostajad teevad seda põhikohaga tööna, aga üks hinnatumaid ristsõnade koostajaid on näiteks ka Villu Tamme. "Hobiautorid koostavad nädalavahetustel ja õhtuti mõned ristsõnad."

Tuule arvates ei taha inimesed väga, et koroonaviirus ka ristsõnadesse jõuaks. "Me püüame pigem positiivsematel teemadel ristsõnu teha," ütles ta ja mainis, et kuigi ristsõnade müüginumbrid kasvavad, siis ta ei julge selle põhjuseks pidada koroonaviirust. "Me oleme noor ettevõte (Nuti grupp, toim.) ning inimesed lihtsalt üha rohkem avastavad meid, mistõttu on meie populaarsus kasvanud."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: