Jaagup Kreem: muusika on muutunud samasuguseks nagu kiirmood

Foto: Kairit Leibold/ERR

Ansambel Terminaator tähistas veebruaris 34. sünnipäeva. Bändi eestvedaja ja solist Jaagup Kreem rõhutas, et kuigi nad on aastatega pigem taltunud, siis on siiski mõned lollused, millest nad pole valmis loobuma.

Jaagup Kreem kinnitas, et peab ansambli Terminaator sünniks 24. veebruari 1987. aastal, kui nad andsid Marguse suusabaasis oma klassivendadele-klassiõdedele kontserdi. "Nii see vist oli," tõdes ta ja mainis, et kui nad täna alustaksid niiviisi rockbändiga, siis poleks neil võimalik enam isegi Eestis läbi lüüa. "Muusika on muutunud samasuguseks nagu kiirmood ja kiirtoit, infot ja jama tuleb nii palju kogu aeg peale, see on nagu H&M-i riided, mis juba sel hetkel, kui poest välja astud, on moest väljas."

"Meil on oma väga tõsine ja hardcore fännibaas, kes on Terminaatori kuulajad ja ma ei kujuta ette, et hakkaksime praegu tegema mingisugust hip-hopi asja kellegagi koos," tõdes Kreem, kuid ei välistanud, et seda kunagi ei juhtuks. "Ma ise kuulan igasugust mussi, aga loomulikult on Eesti hip-hopi number üks alati olnud Toe Tag, ma ei saa sinna mitte midagi parata."

Kreem kinnitas, et Terminaator ajab oma asja ning see läheb inimestele peale. "Me teeme oma asja üsna ausalt ega tee ka mingeid allahindluseid," mainis ta ja rõhutas, et samuti ei tee nad ka mitut kontserti päevas. "Niikuinii kõike raha ei jaksa maailmast kokku korjata, me rõhume pigem kvaliteedi peale."

"Mul pole püsivust, mind tööle või mingit asja tegema sundida on tõeline peavalu," tõdes ta ja kinnitas, et kunagi harjutas ta püsivust puslede kokkupanemisega. "Ma pole seda kellelegi rääkinud, aga ma panin 1000-tükiseid suuri pusleid kokku ja nädalaid otsisid neid tükke."

Kuigi aastate jooksul on Terminaator taltunud ning viimasest korrast, kui televiisor hotelliaknast välja visati, on möödas kümmekond aastat, siis pärast kontserdi nad ikkagi ühiselt teed jooma ei lähe. "Me oleme ikkagi rockbänd ja on mõned asjad, mis meie elus ei taha muutuda, me oleme küll päris täiskasvanud inimesed, aga vahel ikka meeldib lollusi teha."

"Pean tunnistama küll, et see bänd pole kunagi kõlanud nii hästi kui praegu," mainis ta ja lisas, et need sõbrad, kes on võtnud vaevaks seda teed temaga koos käia, on teinud temast peaaegu täiusliku inimese.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: