X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Uku Suviste ja Jüri Pootsmann jagasid konkurentidele punkte

"Ringvaates" jagasid konkurentidele punkte Eesti Laul 2021 finalistid Uku Suviste ja Jüri Pootsmann, samuti rääkisid nad lühidalt, kuidas nad tunnevad end enne lõppvõistlust.

Jüri Pootsmann kinnitas, et jäi enda esituse režiilise osaga väga rahule. "Tiim tegi head tööd, terve Eesti laulu tiim. Ma ei muudaks midagi, kuigi oli võimalik muuta," rääkis Pootsmann.

Jüri Pootsmannil on õnnestunud ühel korral juba Eurovisioonil käia, sel aastal on tema jaoks Eesti laulul kõige olulisem teha hea esitus ja ise sellega rahule jääda. "Ainult võitma minna sellisele konkursile on väga vale suhtumine, sa pead ikka midagi muud ka sealt saama," rääkis ta Eesti laulul osalemisest.

Enda tänavuse Eesti laulu pingerea tegi ta selle alusel, milline lugu mõjuks tema arvates Eurovisiooni laval ja saate fännidele kõige paremini.

"Ma mõtlesin, mille järgi panna, siin sellised strateegiaid segada ma ei tahtnud. Mõtlesin, et lugu läheb Eurovisioonile ja millisele loole vaatajad annaks sellel võistlusel kõige rohkem punkte," selgitas Pootsmann.

Esimesele kohale pani Pootsmann Uku Suviste loo "Lucky One". "Ma ütlen ausalt, et Uku lugu kuulasin tol õhtul päris mitu korda, kui koju läksin. Uku lugu heliliselt on nii hea ja need taustavokaalid... see oli nii mõnus."

Jüri Pootsmanni Eesti laulu pingerida 

Uku Suviste suhtub tänavu võistlusesse samuti rahulikumalt ja paneb rõhku enda esitusele. "Olles ise ka mitmendat korda järjest, siis las see võistlus ja kogu see osa jääb Eesti laulu ja kuulajate valda, meie kui esitajate töö on minna lavale ja anda oma parim," rääkis Suviste.

Poolfinaali esituse põhjal teeb Suviste lavakujunduses kui režiis veidi muutusi, kuid hoiab kõike veel saladuses. "Ikka vaatan oma esinemisi, võtan päeva-kaks, olen sellest eemal ja siis vaatan otsa, et mida tegin. Eks ma pigem vaatan nii, et kuna tuleb järgmine etteaste, et kas on asju, mida saaks teha paremini."

Enda pingereas andis Uku Suviste on kõrgeimad punktid Koit Toome loole "We Could've Been Beautiful". Pingerea kokkupanekul lähtus ta kolmest asjast. "Üks kindlasti see, et kes võiks olla Eesti laulu võitja, kes läheb edasi Eurovisioonile ja siis arvestasin seda, mis ma ise paneks mängima. Arvestades, et kõik on finalistid, siis on seal juba palju artiste, keda ma ise kuulan ja kelle töö mulle väga meeldis."

Uku Suviste Eesti laulu pingerida 

Hetkeseisuga juhib Eesti laulu finalistide poolt koostatud pingerida Koit Toome lauluga "We Could've Been Beautiful", teisel kohal on Kadri Voorand looga "Energy" ning kolmandal positsioonil Kaire Vilgatsi ja Dagmar Oja hoogne kooslus Suured tüdrukud looga "Heaven's Not That Far Tonight".

Eesti laulu pingerida 26. veebruaril 

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: