Marju Kuut loobub presidendi annetatud Valgetähe teenetemärgist

Marju Kuut
Marju Kuut "Ringvaates". Autor/allikas: ERR

President Kersti Kaljulaid tunnustas tänavu 152 inimest teenetemärkidega, nende hulgas annetas ta Valgetähe V klassi teenetemärgi ka laulja Marju Kuudile, kes aga otsustas sellest loobuda.

Õhtuleht kirjutab, et Kuuti pahandas teenetemärgi andmiseks toodud põhjendus, kus seisis: "Marju Marynel Kuut – laulja. Osalenud mängufilmides "Varastati Vana Toomas" ja Vanemuise teatris rokkooperis "Imelugu" ning laulnud 1970ndale menubändides MERL ja MIR."

Kuudi sõnul on tema loominguline karjäär palju enamat kui loetletud filmid ja ansamblid. Naistelehe toimetusele saadetud kirjas märgib ta, et sellise tühise informatsiooni väljastamine presidendi kantseleist näitab, et nad ei teagi, millega ta tegeleb.

"Arvavad, et ollakse puhtalt tunnustamisest juba rõõmust lõhkemas ..." märkis Kuut oma saadetud kirjas. "Just sellisena ei soovi ma inimestele meelde jääda."

President Kersti Kaljulaidi nõunik Taavi Linnamäe ütles ERR-ile, et kõikide laureaatide puhul on esiletõstmist palju rohkem kui otsuses kirjas ja ka tunnustamist väärivaid inimesi on kordades rohkem, kui neid teenetemärkidega igal aastal esile tõstetakse.

Kui varasematel aastatel on president teenetemärgid üle andnud pidulikul sündmusel, siis koroonaviiruse praeguse kõrge leviku tõttu tuleb kantseleil selle korraldamisega tänavu oodata viiruse taandumiseni.

"Kui keegi ei saa või ei taha mingil põhjusel tulla teenetemärki vastu võtma, jääb see teenetemärk inimest ootama vabariigi presidendi kantseleisse," lisas Linnamäe.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: