Ivo Uukkivi: halbadel aegadel ujuvad välja sellised küljed, millega enne kokku puutunud pole

Presidendi teenetemärgi pälvisid tänavu ka sotsiaalselt tundliku närviga näitleja ja lavastaja Mari-Liis Lill ning Draamateatri näitleja, mitme Eesti teatriauhinna laureaat ja ansambli Velikije Luki solist Ivo Uukkivi.

"Huvitav on see, et need lood on ju aktuaalsed tänase päevani. Mis sa teed siis, kui ühiskonnakriitilised lood on aktuaalsed ka tänases päevas?" imestas Uukkivi ammu loodud punkbändi sõnumi üle.

Velikije Luki on omal ajal laulnud ka koduvägivallast ning see temaatika pole samuti kusagile kadunud. Mari-Liis Lill tegeleb praegu Noorsooteatris just sama teemat käsitleva tükiga. Lille sõnul näitab statistika, et koroonaaeg on vägivallajuhtumeid kodudes tõstnud, kuid samas on vähenenud nendest teatamine.

"Mul on tunne, et halbadel aegadel ujuvad ühiskonnas ja inimestes välja sellised küljed, millega nad enne kokku puutunud ei ole," ütles Uukkivi. "Nende hulgas on ka sellised, mida me võib-olla ei tahaks näha. Ei tunnistaks endale... Aga me saame nendest teadlikuks ja selle pealt saab siis ennast parendama hakata."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: