Teenetemärgi pälvinud Roman Zaštšerinski: see ei ole ainult minu märk

Eesti toidukultuuri edendamise eest pälvis tänavu presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi peakokk Roman Zaštšerinski.

Zaštšerinski rääkis Jüri Muttikale antud intervjuus, et pärast keskkooli lõpetamist oli tal kaks võimalust, kas minna õppima keevitajaks või kokaks. Õnneks jäi kokakool esimesena ette.

Zaštšerinski sõnul pole Eestis toitlustusäri pidamine väga keeruline, kui sa seda tööd armastad. "Kuni COVID-ini ei olnud keeruline," naeris mees ja kinnitas, et kui restorane uuesti päris kinni ei panda, saab ta hakkama.

Kui kokk sai presidendi kantseleilt kõne uudisega teenetemärgi pälvimisest, viis ta parajasti lapsi lasteaeda ja esimese hooga arvas, et tegemist on naljaga. "Tore, kui sind märgatakse, aga see ei ole ainult minu märk," rõhutas Zaštšerinski, et ta ei ole seda tööd üksi teinud, vaid tema kõrval seisab perekond ja kolme restorani töötajad. "Meil on terve meeskond, kes on selle taga alati olnud. Ma pigem pühendaks selle neile," ütles ta.

Kell 19.15 näeb ETV-s vabariigi aastapäeva peoõhtut Paides, kus tehakse juttu mitmete president Kersti Kaljulaidilt teenetemärgi saanud inimestega. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: