Teenetemärgi kavaler Elviira Sidorova: lõpuks on ka raamatukoguhoidjad nähtaval

Presidendilt saab Valgetähe V klassi teenetemärgi ka Eesti kultuuri ja kirjanduse tutvustaja Ida-Virumaal, Sillamäe raamatukogu direktor Elviira Sidorova.

Ida-Virumaa inimesed on teenetemärke saades väga tagasihoidlikud ja tihti peetakse ordenit tunnustuseks kogu kollektiivile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mul oli väga hea meel, et lõppude lõpuks raamatukoguhoidjad on ka nähtavad, see oli väga hea. Aga mina ise, no jaa, mida ma teen ilma oma rahvata? Midagi!" ütles Sidorova.

Elviira Sidorova ei väsi tutvustamast sillamäelastele eesti kultuuri ja kirjandust, kuid tema suurimaks teeneks võib pidada inimestevaheliste barjääride ületamist.

"Sillamäe inimesed väga kartsid kuhugi minna - kuhu me läheme, seal on eestlased. Aga kui praegu ütlen, läheme sinna, siis "jaa-jaa läheme-läheme". Minu arvates on kõige tähtsam, et inimeste vahel ei ole rohkem seda, mis segab," rääkis Sidorova.

Sillamäe raamatukogus käivad tihti eesti kirjanikud, tehakse näitusi, kuid kesksel kohal on raamatud ja eesti riiulil Virumaa kirjandusauhinna laureaatide teosed.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: