Aet Maatee teenetemärgist: see on kollektiivne medal

Presidendilt Valgetähe III klassi teenetemärgi saanud kauaaegne laulu- ja tantsupeo traditsiooni arendaja Aet Maatee ütles, et tegemist on kollektiivse tunnustusega.

Pisut üle kahe kuu Pärnu muuseumi juhtinud Aet Maateele oli teade presidendi teenetemärgist suur üllatus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maatee sai Valgetähe III klassi teenetemärgi kui Eesti laulu- ja tantsupeo traditsiooni edendaja. Ta töötas 2003. kuni 2020. aastani Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juhatajana. Tema eestvedamisel on sel perioodil ettevalmistatud ja läbi viidud seitse üleriigilist laulu- ja tantsupidu.

"Olen liigutatud. Olen väga liigutatud. Mulle helistas üks minu väga väärikas kolleeg, üks dirigentidest, kes ütles, et ta on nii õnnelik nagu ta oleks ise selle saanud. Selles mõttes ma kasutangi võimalust, et ma ikkagi tänan kõiki inimesi, kes seal ümber ja juures on olnud, sest ma arvan, et sellest kollektiivsemat medalit ei ole olemaski. See on tegelikult sümbol selle liikumise eest ja seal on nii paljude inimeste panust," rääkis Maatee.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: