Teenetemärgi saaja Lilli Jahilo: koroona-aastast töökamat aega pole mul olnudki

Rõivadisainer ja moeettevõtja Lilli Jahilo pälvis Valgetähe V klassi teenetemärgi panuse eest Eesti moedisaini arengusse. Teenetemärgi saamisest teavitas Jahilot "Aktuaalne kaamera".

Juba aastaid moemaailmas tegutsenud Lilli Jahilo esindab nii-öelda aeglast moodi, kus tooted on mõeldud pikaajaliseks tarbimiseks.

"Eelmisel aastal me kutsusime ellu sellise asja, nagu uue ringi initsiatiiv, mis siis tähendab, et kliendid, kes on meie kleidi ostnud, aga ei kanna seda enam või on see moraalselt väsinud nende jaoks, saavad tuua selle moemajja müüki ja seeläbi leida uue kandja ja toote eluiga pikeneb veelgi," rääkis Jahilo "Aktuaalsele kaamerale".

Kui eelmisel aastal samal ajal oli Jahilo moemaja täis glamuurseid ballikleite, siis praegu on pilt salongis veidi teistsugune.

"Paljud kliendid rõõmustavad, et ei pea vastuvõtule minema, et saab veeta aega pereseltsis ja hoopis teistsuguses kontekstis. Naised on rohkem kodus, neil on rohkem aega mõelda garderoobi ja valikute peale ehk see, mida tarbitakse on muutunud, aga inimesed ei ole tarbimist lõpetanud," tõdes Jahilo.

Kuna tarbimisnõudlus on endiselt olemas, on Jahilol ka töökas aasta selja taga.

"Tegelikult ma peaks tunnistama, et mul pole nii töökat aastat, kui see viimne koroona-aasta, olnudki. Mul ei ole midagi selle vastu, et ma saan ateljees olla ja tööd teha, sest see on mu lemmikkoht, kus olla niikuinii. Aasta algas maskide tegemisega ja kui keegi oleks mulle mingid aastad tagasi öelnud, et ma hakkan õmblema näomaske, siis ma poleks seda mitte kunagi uskunud, aga suures osas maskide tähe all on see läinud," sõnas Jahilo.

"Mul on ka igasuguseid põnevaid projekte töös ja tegelikult see reisimiskeeld on mulle loominguliselt väga hästi mõjunud, sest neid ideid, mida ma ära tahaks teha, on niivõrd palju. See tänane kollektsioon, mis siin väljas on, on alles jäämäe tipp, nii et ei saa tegelikult kurta," lisas Jahilo, kelle sõnul peegeldab mood ümbritsevat elu ja on sellest mõjutatud.

"Näiteks uus suvine kollektsioon on väga looduslähedases koloriidis, palju naturaalseid kangaid, taktiilseid kangaid, mida on mõnus käega tunda kui on riie seljas. Samamoodi on viimane kollektsioon võtnud suuna kasuaalses võtmes, et on palju pluuse, seelikuid ja jakke, mida sa saad rohkem kombineerida ja argielus rohkem kanda. Tõesti ballikleitide tegemine on unarusse jäänud, aga disainerina on ka see väga huvitav, et fokuseerida mõnele teisele tootegrupile," rääkis moekunstnik.

Ta tõi ka välja, et eestlased armastavad mittekortsuvaid kangaid.

"Igal kümnel juhul, kui me arvame, et linane on midagi väga eestlaslikku ja omast siis linaseid tooteid Eestis müüa on kõige raskem, sest kui toode kortsub, on see katastroof inimese jaoks. Seega me püüame lähtuda sellest, et oleks naturaalsed, aga pakkimis-, reisimis- ja liikumissõbralikud kangad," ütles Jahilo.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: